-7.3 C
Jindřichův Hradec
30.01. 2023
Články

Josh Turner čtvrtou zahraniční posilou Fio basketu.

Příchodem nové zahraniční akvizice reaguje Basket Fio banka Jindřichův Hradec na rozšíření klubové marodky. Na perimetru klub posílí Američan Josh Turner.

Josh TurnerV posledních týdnech se bohužel v klubu zvýšil počet zranění, a tak nezbývá nic jiného než na situaci náležitě reagovat.

Aktuální stav marodky – Jakub Novák je díky zranění kotníku vyřazen do konce sezony, Štěpána Ficala trápí lehké zranění. Nejistý zdravotní stav je také u dvojice Dalibor Fait a Danny Lawhorn, oba by ale měli k nedělnímu zápasu s BK Olomouckem nastoupit.

K týmu se tedy na měsíční try-out připojil americký hráč Josh Turner, s kterým již klub jednal před třemi lety. Josh si ale tehdy vybral angažmá ve Slovinsku. Díky tomu, že byl v posledních dnech dostupný, zvolil klub toto řešení vzniklé situace.

Momentálně se vyřizují všechny administrativní náležitosti, aby mohl Josh nastoupit k nedělnímu zápasu v Prostějově. K zápasům bude nastupovat s číslem 11.

Josh Turner o svém angažmá:

„Sledoval jsem Kooperativa NBL už pár let a vím, že je v ní hodně talentovaných hráčů. Když přišla příležitost zahrát si v České republice, moc mě to potěšilo. Udělám všechno pro to, abych mohl pomoci týmu uspět. Vybral jsem si tento klub, protože není zrovna favoritem soutěže. O to větší vidím motivaci v tom, pomoci mu zlepšit jeho výsledky a dostat ho co nejvýše. Nálada v týmu je skvělá, myslím, že sem dobře zapadnu. Věřím, že když budeme dobře pracovat v trénincích, máme dost talentu na to, abychom v lize vyhrávali.“

Bio:

  • Post: 1,2,3
  • College: University of Calgary
  • 2014: KB Trepca (Kosovo Superleague)
  • 2014-2015: Bucaros (Colombia Liga)
  • 2015-2016: Elektra Sostanj (Slovenia Telemach)
  • 2016-2017: Club Athletic Bizerte (Tunisia D1)
  • 2017-2017: Ibar Rozaje (Balkan League) – tým, odkud přichází.

Jan Šebek – Basket Fio banka Jindřichův Hradec

Nejnovější články

Aleš Laštovka – Malování + natírání

Miloslav L

Ohlédnutí za rokem 2022 v Muzeu Jindřichohradecka | fotogalerie

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L