Aktuálně

Julie Svěcená a Václav Mácha

Julie Svěcená a Václav Mácha

Houslový recitál mladé talentované interpretky známého otce – Julie Svěcené (*1994) – s klavírním doprovodem Václava Máchy.

Koncert v rámci abonentních koncertů KPH.

Julie Svěcená (*1994), vítězka mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga roku 2010 v oboru sólové housle, dnes koncertuje na domácích i zahraničních pódiích. Vystupovala několikrát v USA, Velké Británii, Francii, Lucembursku, Německu, Rakousku, Polsku, Itálii, Švýcarsku, Slovensku, v jordánském Ammánu či v amfiteátru skalního města Petra.
Na housle začala hrát ve čtyřech letech a své první vystoupení odehrála již v pěti. V roce 2013 odmaturovala na Pražské konzervatoři ve třídě profesorky Dany Vlachové. V současné době studuje na Royal Academy of Music v Londýně, ve třídě profesora Rodneyho Frienda MBE (bývalého koncertního mistra London Philharmonic, New York Philharmonic Orchestras, BBC Symphony Orchestra).

V roce 2014 dostala příležitost koncertovat na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a jako nejmladší interpretka tohoto ročníku se představila samostatným recitálem. Dále koncertovala na festivalech: Janáčkův Máj, Rozhlasový Podzim, Moravský podzim, Podblanický podzim, Smiřické svátky hudby, Klášterecké hudební prameny, Tóny Chodovské tvrze Praha. V roce 2015 vyhrála konkurz na spolupráci s London Symphony Orchestra.

V á c l a v M á c h a (1979) je absolventem Hudební fakulty Akademie muzických umění v Praze, které se ve svých 15 letech stal nejmladším posluchačem. Po úspěšném absolvování HAMU ve třídě prof. Ivana Moravce studoval u prof. Karl-Heinz Kammerlinga na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru v Německu. Uskutečnil celou řadu celovečerních recitálů v největších koncertních sálech v Praze i dalších městech republiky, v celé řadě evropských měst (Londýn, Paříž, Berlín, Hamburg, Budapešť, Bonn, Bayreuth, Hannover atd.) a opakovaně v USA, v Kanadě, v Mexiku, v Turecku a Asii (Tokyo, Singapur, Kuala Lunpur atd.).

Program:

  • J. S. Bach – Chaconne z partity č. 2 d moll pro housle solo, BWV 1004
  • Ludwig van Beethoven – Sonáta č. 9 “Kreutzerova”, Op. 47 (I. Adagio sostenuto – Presto II. Andante con variazioni, III. Presto)
  • Leoš Janáček – Sonáta, JW VII/7 (I. Con moto, II. Ballada, III. Allegretto, IV. Adagio!)
  • Bedřich Smetana – Duo “Z domoviny” (I. Moderato, II. Andantino)

Vstupné: 120,- Kč, 60,- Kč. Doprodej vstupenek v pokladně KD Střelnice od 9. 11. 2017.