3.3 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Kalendář farmářských trhů pro Hradec a Třeboň

farmarske trhy

Svěží ovoce a zeleninu z lokálních farem, křupavé pecny chleba a voňavé koláče, med, koření, jihočeské ryby a nepřeberné množství dalších drobných radostí nabízejí stánkaři na svých pultech při farmářských a selských trzích na Jindřichohradecku. Zapište si do kalendáře, které trhy můžete navštívit během nadcházející letní sezony.

Už v pátek 13. června nabídnou farmáři své výrobky a chuťovky na stáncích v jindřichohradeckých Husových sadech a na Masarykově náměstí. Tradiční trhy, které zde jednou měsíčně pořádá město, se konají od rána do 16 hodin odpoledne. Dále v chladivém stínu kaštanových stromů své stánky trhovci rozbalí v pátky 11. července a 15. srpna.

Trhy jsou typické i pro třeboňské Masarykovo náměstí. Zde se pokaždé konají zhruba od devíti do sedmnácti hodin. Ty nejbližší Třeboň nabídne už v sobotu 14. června, následující trhový prodej 28. června doplní kulturní program festivalu Okolo Třeboně.

O prázdninách se stánkový prodej lokálních farmářů a trhovců bude v Třeboni opakovat se železnou pravidelností – totiž každou sobotu. 5. července se konají trhy klasické, o týden později, tedy 12. července, budou součástí Třeboňské nocturny. V sobotu 19. července provoní Třeboň především rybí pochoutky, a to při Slavnostech Jakuba Krčína. 26. července se pak trhy stanou součástí lokálních pivních slavností.

Lázeňské trhy Třeboňáky potěší v sobotu 2. srpna, další sobotu – 9. srpna – pak trhy doplní Mysliveckou Třeboň. Třetí srpnové trhy připadnou na sobotu 16. srpna a poslední prázdninový trh, tentokrát specificky zaměřený na ryby, nabídne lákavé pochutnání v sobotu 23. srpna.

Nakupujete rádi na farmářských trzích? Které výrobky máte nejraději? Odškrtáváte si v kalendáři nedočkavě dny, kdy už se ve vašem městě zase farmářští prodejci objeví? Které další trhy kromě těch hradeckých a třeboňských znáte? Napište nám do komentářů.

(hzr)

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L