10.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Kam na výlet? Na Třeboňsko!

Zajímavé svou architekturou, cenné historií a podmanivé svými přírodními krásami – takové je Třeboňsko. Turistická oblast, která se rozkládá na území téměř 800 km2, pojímá až 44 nádherných jihočeských obcí. Oblast se skládá ze tří celků, které se samostatně promítly i do nového loga oblasti. Modrá barva značí třeboňské rybníky, žlutá barva selské baroko Veselska a zelená barva lesnatou krajinu na Vitorazsku.

Třeboňsko - Stará HlínaMimořádné přírodní hodnoty vedly v roce 1977 k zařazení Třeboňska do sítě biosférických rezervací UNESCO a v roce 1979 pak k vyhlášení CHKO Třeboňsko. Návštěvníci oblasti, turisté, rybáři, cyklisté, vodáci i lázeňští hosté dodnes obdivují kraj, kterému vévodí stříbřité hladiny rybníků jako perly navlečené na modré stuhy potoků a řek. Třeboňsko je přímo stvořené pro aktivní rodinnou dovolenou. V turistické oblasti se nachází nespočet cyklostezek, které uspokojí jak méně zdatné cyklisty díky rovinatému povrchu, tak i náročnější sportovce díky délce cyklostezek.

Z  největších turistických zajímavostí Třeboňska uvádíme: CHKO Třeboňsko, třeboňskou rybniční soustava, Soběslavsko-veselská blata se selským barokem, meandry řeky Lužnice (vodáctví, kempy), zámky (Třeboň, Chlum u Třeboně, Jemčina, Stráž nad Nežárkou), města (Veselí nad Lužnicí, Třeboň, Suchdol nad Lužnicí, České Velenice), církevní památky, Schwarzenberskou hrobku, rozsáhlou síť cyklostezek a naučných stezek, venkovskou turistiku, pískovny, Slatinné lázně Třeboň (léčba pohybového aparátu), pivovar Bohemia Regent.

Turistická oblast Třeboňsko chystá letos několik novinek, z nichž vybíráme otevření nové expozice s názvem „Třeboň v marcipánu“. Otevření expozice se plánuje na konec května na Masarykově náměstí v Třeboni. Pravidelně také aktualizujeme kalendář kulturních, společenských a sportovních akcí v celém regionu Třeboňska.

Kontakt: www.jiznicechy.cz/trebonsko

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L