7.5 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

KARATE: První ročník Soboty spojených pěstí 2014 (Roman Pišný)

Nejmladší karatisté dvou asociací spojili pěsti(čky)

Dva jindřichohradecké oddíly karate, a sice Shindókan a Okinawa Karate DO spojily své síly, aby uspořádaly premiérový ročník přátelského závodu, který nazvaly přiléhavě „GOJU Cup 2014“. Uskutečnil se v prostorách velké tělocvičny V. Základní školy na sídlišti Vajgar v J. Hradci.

Foto: Vlastislav Běhoun

Věkový průměr závodníků nepřesáhl 10 let, ale na malých karatistech bylo patrné, že už se za dobu, co svůj sport provozují, mnohému přiučili. „Z výkonů dětí čišely respekt i radost, soutěžení a okolní atmosféru ovládlo kamarádství vytvořené rodiči, dětmi a trenéry,“ byl spokojený instruktor klubu Okinawa Vlastislav Běhoun. Do akce se zapojilo pět klubů, které působí pod záštitou dvou různých mezinárodních federací, a to IKGA a IOKGF. „Uspořádáním akce jsme si dali cíl, aby se skrze konfrontace umu nejmladších nadále rozvíjelo přátelství mezi kluby sice různých organizací, avšak stejného stylu Goju Ryu Karate,“ uvedl kouč Okinawy Robert Nerad.

Celkem se při závodu prezentovalo 56 soutěžících, na něž čekaly tři disciplíny. Na programu byly kata, což je individuálně prezentovaná forma boje, kumite – zápas s pravidly proti soupeři a také test rychlosti provádění jednotlivých technik úderů a kopů. Soutěžení začalo dvě hodiny před polednem a končilo v 16 hodin. „Pokud se něco činí poprvé, je to krůček do neznáma. Chtěli jsme udělat závody takovou formou besídky. Měla to být hravá sobota s dětským karate, výsledek v dobrém předčil naše očekávání. Od začátku vládla atmosféra nelišící se od oficiálních závodů krajské úrovně, pro další ročníky to byla motivující premiéra,“ dodala trenérka oddílu Shindókan Andrea Pastorková.

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L