Kolín jede z Hradce s prázdnou

BK LIONS odehráli druhý domácí zápas v řadě a nemohli si dovolit podruhé prohrát. Tomu napovídala i soustředěnost od první minuty zápasu. Kvalitní obrana a týmová práce předčila individuální výkony hostujícího Bakiče a po 10 minutách vedli domácí o 8 bodů.

BK Lions J.Hradec – BC GEOSAN Kolín 86:77 (24:16, 40:35, 67:55)

Ani úvod druhého dějství nenapovídal nějaké změně. Domácí stále udržovali náskok a hosté se velice těžko prosazovali. I tak dokázali snížit na pětibodové manko v poločase.

Kolín jede z Hradce s prázdnouDo druhého poločasu však domácí vstoupili jako uragán. Než se Kolín rozkoukal, měl ve svém koši bodovou šňůru 15:0 a vypadalo to, že je po zápase. Chyby domácích a velmi špatně volené střely však znamenaly další snížení hostí.

V poslední čtvrtině se Kolín snažil zkorigovat zápas, na blíže, než na 3 body se však nedostal. Na konci domácí potvrdili svou dominanci (ve vedení 38 minut) a dostali se na konečný rozdíl 9 bodů.

Predrag Benaček (Kolín):“Gratuluji Karlovi a J.Hradci. Rozhodla větší bojovnost domácího týmu, což se projevilo především na útočném doskoku, kde jich domácí tým měl 22. S tím žádný tým soupeře nemůže vyhrát. Domácí tým měl o 15 doskoků více. A tam vidím klíč výhry domácích. My máme problémy se zraněními a dalšími důvody. Ale ještě jednou gratuluji domácím, bojovali více a výhru si zasloužili.

Kolín jede z Hradce s prázdnouKarel Forejt (LIONS):“Děkuji Predragovi za gratulaci. Pro nás velmi cenná výhra, potřebovali jsme bodovat, nemůžeme si dovolit 2 x za sebou prohrát na domácí palubovce. Stálo nás to hodně sil, takže mám vysoký kredit pro kolínské hráče, kteří jsou oslabení. My se potýkáme s obrovskými výpadky – dáme energii do obrany, uděláme náskok a pak lehkovážností ten náskok ztratíme. A to především na útočné polovině, kde volíme špatné střely. Dalším problémem jsou ty naše šoupáky. Na útoku se dá pracovat, pro mě je důležitá obrana. Dnes snesla přísné měřítko zase po delší dobu, dobře jsme bránili 20 minut. Když to takhle bude narůstat, budu jen spokojený.

Statistiky utkání:TH 22/15 – 28/23, trojky 5 – 8, Doskoky 49 – 34, asistence 24 – 34

Body domácí: Lamar 18, Zuzák 14, Nofflet 12, Young 11, Šoula a Novák 10, Fait 7, Vošlajer a Stegbauer 2

Body hosté:Bakič 24, Allen 13, Machač 10, Faifr a Aušprunk 7, Ličartovský 5, Rovenský 4, Vocetka 3