2.4 C
Jindřichův Hradec
27.02. 2024
Archivní

Komentované prohlídky – Pohádkový svět Jindry Čapka | Dům Štěpánka Netolického

Dne 9. června v 18 hodin a 17. června ve 14 hodin, komentovaná prohlídka výstavy Pohádkový svět s ilustrátorem Jindrou Čapkem. Dozvíte se např. jak vzniká ilustrace, kde hledá autor inspiraci při ztvárnění pohádkových postav, jaké byly začátky jeho ilustratorské práce, která kniha přinesla autorovi největší věhlas, jaké techniky ve své tvorbě střídá a mnoho dalšího. Toto unikátní setkání se světově uznávaným výtvarníkem Vám poodhalí mnohá tajemství. Jindra Čapek ilustrovat v roce 2020 také vinylovou desku skupině Čechomor, kterou si zde můžete nejen zakoupit, ale nechat si ji na místě podepsat. Stejně tak zde máme i plakáty a grafiky k výstavě.

Rezervaci na prohlídku si udělejte předem na e-mail: [email protected] nebo na tel. 380 130 004  a sms na 725 117 840.Výstava „Pohádkový svět“ Jindry Čapka Vás zavede do prostředí fantazie plného pohádkových příběhů a kouzelných krajin do kterých vstupují nadpřirozené postavy a jejich kamarádi lidé, děti i zvířátka.

Jindra Čapek patří mezi nejvýraznější mezinárodně uznávané výtvarníky. Jeho život naplňuje převážně ilustrátorství, které s neuvěřitelným kouzlem oživuje příběhy knih pro děti i dospělé. Doma i v zahraničí oživil příběhy více než 70 knih, které vyšly v 25 světových jazycích na několika kontinentech. Své ilustrace vystavoval například v New Yorku, Tokiu, Madridu, Curychu, Benátkách atd.  Největší výstavu v České republice měl v roce 2022 v Českém  Krumlově, kde již téměř 20 let žije a tvoří. Další jeho velké výstava zavítá právě do Domu Štěpánka Netolického v Třeboni a bude k vidění od 1. dubna do 24. června 2023.

Na své si přijdou děti, neboť k výstavě bude připraveno i několik hravých karet. Pomocí nich budou děti objevovat detaily ilustrací a mohou si vytvořit i vlastní pohádkovou postavu.

Výstavu zahájíme za přítomnosti autora v sobotu 1. dubna 2023 v 17 hodin.

Více o autorovi najdete na www.jindracapek.cz