Aktuálně

Koncert k poctě Petra Nováka letos opět v kostele sv. Jana Křtitele

V letošním roce se uskuteční repríza úspěšného koncertu „Pocta Petru Novákovi“, který byl s velkým úspěchem uspořádán v srpnu minulého roku a navštíven nebývalým počtem návštěvníků. Unikátní koncert připomene osobnost populárního českého zpěváka Petra Nováka, jehož nedožité 70. narozeniny, jsme si nedávno připomněli.

Koncert k poctě Petra Nováka opět v kostele sv. Jana KřtiteleShodou okolností se jeho úplně poslední koncert v kariéře uskutečnil v Jindřichově Hradci. Za několik dní na to, 19. srpna 1997, zemřel Petr Novák na srdeční kolaps a celkové vyčerpání organismu. Bylo mu pouhých 51 let. Pro všechny, kteří neměli možnost zúčastnit se loňského koncertu, ale i pro ty, kdo by si ještě jednou chtěli prožít nevšední zážitek, je připravena nejenom jindřichohradecká legendární beatová skupina Organum v čele s Petrem Přibylem a ve složení Vladimír Štefl, Jiří Svoboda a Jiří Konečný, ale také význační čeští interpreti vážné hudby, mezi nimiž nebude chybět dirigent Národního divadla v Praze David Švec, houslový virtuos Národního divadla Petr Přibyl nebo pěvkyně Táňa Vejvodová a Aneta Mazancová. Na programu budou vedle hitů Petra Nováka i vybrané skladby vážné hudby.

Koncert se uskuteční v sobotu 14. dubna 2018 od 18.00 hodin v kostele sv. Jana Křtitele ve Štítného ulici. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v hotelu Vajgar a před koncertem na pokladně muzea ve Štítného ulici. Vstupné je 200 Kč.

Alexandra Zvonařová