14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Pracovní

Kozlík Jihočechům chutná!

Známá hradecká pivnice otevírá po sedmi letech s novým pivem, kuchyní a v novém prostředí

/Jindřichův Hradec, 14. června 2012/ – Další, v pořadí již osmá Kozlovna v ČR byla otevřena v centru Jindřichova Hradce, v historickém domě, kde se pivo čepuje již od roku 1873. Známá hradecká pivnice otevírá znovu po sedmi letech s novou značkou piva na čepu a novým, atraktivním vzhledem konceptu Kozloven.

Na počátku historie Kozlovny Měšťan stál v roce 1873 hostinský Kalluper, který zbudoval hostinec na místě koňských stájí v centru Jindřichova Hradce v domě z 15. století. Jistě netušil, že pomyslnou štafetu po něm v roce 2012 převezme pan David Matoušek. Ačkoli se oba muži nemohli potkat, jedno mají společné – nadšení pro dobré pivo a dobrou kuchyni.

Sedm let byl objekt uzavřen. Slavnostnímu otevření předcházela rozsáhlá rekonstrukce, která zcela změnila dřívější podobu hospody.

Kozlovna Měšťan má s předchozí hospodou, kterou znali v Jindřichově Hradci pod názvem „U cikána“, pramálo společného. Změnilo se vše: Nová značka piva, výtečná gastronomie a atraktivní interiér Kozlovny z konceptu Plzeňského Prazdroje.

Kozlovny jsou nádherný projekt. Kozlovna je moderní, a přesto má atmosféru tradiční pivnice,“ říká pan David Matoušek a dodává: „Pivo Kozel 11° si u milovníků piva v našem regionu získává zaslouženou oblibu. Když k tomu přidáte příjemné prostředí Kozloven, přirozeně vzbudíte zájem hostů. To potvrzují již první dny provozu.“

Velkopopovický Kozel 11° Medium se čepuje přímo z pivních tanků, které jsou součástí interiéru a tvoří srdce pivnice. Na čepu jsou i další značky, konkrétně plzeňský ležák Pilsner Urquell, nealkoholické pivo Birell, tmavé pivo Velkopopovický Kozel Černý a pivní speciál Fénix.

Kozlovna Měšťan má kapacitu 85 míst. Kuřácké prostory jsou zcela odděleny a jsou umístěny až za nekuřáckým prostorem, který zaujímá hlavní prostory pivnice. To znamená, že hosté neprochází kuřáckou částí. Plánuje se i letní zahrádka, včetně tzv. „mokrých loktů“, tedy jednoduchých pultů pro „pivo na stojáka“. Přáním majitelů je, aby se Kozlovna stala centrem společenského a spolkového života v Jindřichově Hradci.

Kozlovna Měšťan má ambice zařadit se mezi gastronomickou špičku v Jindřichově Hradci. V nabídce jsou klasická česká jídla a speciality na grilu. Za zmínku stojí především skutečnost, že Kozlovna klade důraz na regionální suroviny pro výrobu jídel z ekologických chovů od drobných, prověřených místních dodavatelů. Ať už se jedná o hovězí z bio farem, zvěřinu z regionu České Kanady či ryby z místní bio produkce. Vše je čerstvé a autentické, zcela v duchu posledních trendů gastronomie. Dřívější otevírací hodina (9.00) je symbolickou připomínkou dřívější hospody U cikána, která otvírala dokonce v šest ráno.

Kozlovny, jako projekt značky Velkopopovický Kozel, přinášejí atraktivní prostředí pro oblíbené pivo. Interiér všech Kozloven dbá zejména na detaily a navození příjemné atmosféry. Specifické interiérové provedení vás tak nepřestane fascinovat po celou dobu, kterou v Kozlovně strávíte. Neustále se totiž objevují originální detaily, jež jsou všude kolem vás, počínaje vstupními dveřmi a konče háčky na oblečení. Originální stoly s kovovými kopýtky, světla ve tvaru půllitrů nebo s designem malých kozlíků, růžkaté kliky, kozlí reliéfy na zdech i majestátní socha Kozla shlížející na všechny kolem. Hlavními materiály jsou dřevo, kůže, kov, mosaz a keramika. Barevně převažují béžová a hnědá, což jsou typicky Kozlovské barvy. Kombinace všech symbolů, barev a detailů navozuje příjemnou a útulnou atmosféru. Koncept Kozloven ale nebyl stvořen pouze k opěvování netradičního užitého designu, ale hlavně pro důstojné servírování Velkopopovického Kozla. Kozel je tradiční poctivé pivo, které jeho milovníci ocení po dobře vykonané práci. V každé Kozlovně jej dostanete natočeného přímo z pivního tanku.

V současné době se na území České republiky nachází celkem osm Kozloven.

Něco o Velkopopovickém Kozlu:

  • První várka piva byla ve Velkopopovickém pivovaru uvařena 15. 12. 1874 a o rok později již bylo vystaveno (uvařeno a prodáno) 18 000 hl piva. Již po několika letech se pivovar stal třetím největším v zemi. Proslulá byla zejména výroba silného tmavého piva.
  • Velkopopovický Kozel je značkou, která má své nezastupitelné místo na pivním trhu. Patří ke značkám s nejdynamičtějším růstem jak na českém, tak i na zahraničních trzích. Velkopopovický Kozel Černý je lídrem trhu s tmavými pivy v České republice a nejprodávanější českou pivní značkou v zahraničí vůbec.
  • Od roku 1999 je pivovar ve Velkých Popovicích součástí společnosti Plzeňský Prazdroj.
  • S celkovým prodejem více než 9,9 milionu hektolitrů v kalendářním roce 2011 (včetně licenční výroby v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj, a. s., je členem společnosti SABMiller plc. Pilsner Urquell je mezinárodní vlajkovou lodí portfolia značek SABMiller.
  • SABMiller plc je jedna z největších světových pivovarnických společností, s pivovarnickými aktivitami či distribucí ve více než 60 zemích světa napříč šesti kontinenty. Skupina SABMiller zahrnuje významné mezinárodní značky jako Pilsner Urquell, Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro a téměř 200 úspěšných regionálních a národních značek.
  • Aktuální informace o aktivitách a projektech podporovaných značkou Velkopopovický Kozel najdete na internetových stránkách www.kozel.cz.

Nejnovější články

Inzerce nemovitostí na Hradecžije.cz

Miloslav L

Rodvínovská omladina udržuje tradice

Miloslav L

Cukrárna Šláška – Nápojový lístek

Miloslav L