13.8 C
Jindřichův Hradec
16.06. 2024
Služby a řemesla

KPŽ – Knoflíkářský průmysl Žirovnice – automotive

Naším hlavním výrobním segmentem pro automotive průmysl jsou plastové výrobky pro světelnou techniku. Naše výrobky v předních a zadních světlometech automobilů potkáváte denně na svých cestách. Slouží nejenom jako designový prvek, který přispívá ke tváři každého auta, ale plní i funkční a bezpečnostní požadavky pro Vaši spolehlivou cestu k cíli.

Zabýváme se tedy primárně vstřikováním plastů, hlavně pro automobilový průmysl. Mezi naše další činnosti patří také povrchové úpravy plastů jako je magnetronové naprašovánípokovení plastů ve vakuu, mokré lakování a sublimace. Naše velkokapacitní nástrojárna slouží pro vlastní i kooperační výrobu, zejména je to pak výroba vstřikolisovacích forem.

V oblasti automotive i knoflíkářského průmyslu máme spousty významných partnerů. Ve výrobě vstřikovacích forem, zpracováním plastů s následným vakuovým pokovením plastů máme velké zkušenosti, se všemi zmíněnými technologiemi jsme stále ve spojení.

CERTIFIKACE

Naše společnost Knoflíkářský průmysl Žirovnice a.s. využívá systém managmentu jakosti v oborech konstrukce, výroba, údržba a prodej nástrojů pro vstřikování plastů. Dále pro výrobu a montáž lisovaných plastových dílů pro systémy osvětlení, elektroinstalaci, držáky a krytky pro automobilový průmysl. V neposlední řadě i pro samotnou výrobu nástrojů.

Knoflíky, spony a drobné galanterní předměty vyrábíme za použití ekologicky šetrných technologií, a to vše při splnění všech v současnosti formulovaných environmentálních požadavků na textilní příslušenství.

Níže dokládáme všechny potřebné certifikáty – politiku jakosti, environmentu a společenské odpovědnosti, které potvrzují kvalitu našich výrobků nejen pro automotive.

HISTORIE SPOLEČNOSTI

Knoflíkářský průmysl Žirovnice a. s.  byl založen v roce 1994. Firma je pokračováním již dlouholeté tradice výroby perleťových knoflíků v městě Žirovnice. Ovšem naše historie sahá až do konce 19. století, kdy v Žirovnici začal vzkvétat perleťářský průmysl, který dokázal svou tradicí překonat obě světové války a období do sametové revoluce v roce 1989. Již v roce 1977 se ve výrobě objevily první lisy na zpracování plastů, což v budoucnu napomohlo zapojit se do automotive průmyslu. Výrazným milníkem bylo rozhodnutí posledních majitelů začlenit firmu do portfolia dodavatelů pohledových plastových a pokovených dílců do automotive průmyslu, díky tomu došlo k rozvoji vlastní nástrojárny pro výrobu a údržbu vstřikovacích forem. Napomohla také situace v České republice, která se stala jedním z největších dodavatelů světlometů do automobilů nejen na evropských trzích. V současné chvíli je automotive výroba hlavním segmentem, který se nadále rozšiřuje o nové kapacity, a to i díky nové výrobní hale dokončené v roce 2017. Jsme respektovaným i vyhledávaným dodavatelem, partnerem pro špičkové zákazníky a jejich produkty z celého světa.