-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Sportovní zprávy

Lední hokej: Osobní vyjádření pana Vladimíra Domina k situaci v KLH Vajgar

Vážení sportovní přátelé, příznivci ledního hokeje, kolegové a všichni, kterých se nějakým způsobem dotkly události kolem situace v mládežnickém hokeji.

Během několika dní bylo mé jméno skloňováno všemi účastníky, ať pozitivním či negativním směrem.
Musím konstatovat, že jsem se o své osobě a vajgarském hokeji dozvěděl mnoho překroucených informací, které se mne velmi dotkly, protože jak se šířili „zaručené“ zprávy, tak si je každý  upravil – jak potřeboval podle toho, s jakou stranou sympatizoval.

Nechci se touto cestou obhajovat nebo odvracet útoky na mou osobu, jako to každodenně dělá na zimním stadionu druhá strana, ale situace se nedotýká jen mne, ale celé mé rodiny a proto cítím potřebu se vyjádřit i já.
Slovo trenér pro mne v mládežnických kategoriích neznamená jen člověk, který zodpovídá za výsledky a seznamuje hráče s hokejovými dovednostmi (např. bruslení, přihrávka, střelba…), ale především děti – hráče i vychovává a předává jim vlastní životní zkušenosti nebo si s nimi v šatně vypráví například historky ze školy, ze zápasů, z turnajů nebo o různých životních a zápasových situací. Někteří z nás zapomněli – na to nejdůležitější, že každý kdo vedl, či vede určitou skupinu mladých sportovců je vede především cestou FAIR PLAY.

Po roce 89, převážná většina demokraticky smýšlejících lidí věřila – včetně mne, že svoboda vyjadřování bude patřit k našim základním právům.Bohužel v našem případě nám bylo toto právo odepřeno.Není na celém případě zarážející, že se může obhajovat jen jedna strana, ať už na stránkách KLH Vajgar nebo v regionálním tisku?

Neumím si to jinak vysvětlit než, že jsem se stal zřejmě „velkou“ konkurencí pro Jaromíra Pytlíka, jak svými názory, tak činy, které jsem pro Vajgar udělal a jsem ochoten udělat. Škoda.Uznávám, že po sportovní stránce si jde každý trenér vlastní cestou: co trenér to originál, každý z nás má za sebou jiné sportovní a životní zkušenosti.Kde, ale vidím veliký rozdíl mezi mnou a Jaromírem je v morálce, v disciplíně a jak říkal pan Vožický (trenér, který mne trénoval v dorostu)v morálně volných vlastnostech, které jsou neodmyslitelnou potřebou v kolektivním sportu.Jsem přesvědčený o tom, že město Jindřichův Hradec má kapacitu naplnit všechny žákovské kategorie a poslední dva roky poctivé práce u náboru mne o tom přesvědčily.Je to práce na několik let a s oblibou říkám minimálně na 10 – 15 let a uvidíte, že vytoužené výsledky určitě přijdou.

Děkuji rodině, přátelům a Všem kdo se za mě postavili.

S přáním příjemně prožitých svátků, Vám s úctou přeje

Vladimír Domin


Další související články:

Lední hokej: Otevřené dopisy pana Vladislava Svobody a pana Petra Sedlačíka (aktualizováno 24.12.-09:00)

Lední hokej: Reakce na uváděné příčiny odstoupení trenérů! (ing. Jaromír Pytlík)

Lední hokej: Prohlášení odstupivších trenérů a vedoucích družstev KLH Vajgar


Svůj názor můžete napsat do facebookové diskuze níže nebo na e-mail info@hradeczije.cz a my Vaší reakci přidáme do diskuze.

Portál Hradecžije.cz byl požádán o uveřejnění tohoto prohlášení. Redakce portálu není autorem a pouze poskytuje prostor pro vyjádření.


 

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L