6.7 C
Jindřichův Hradec
1.04. 2023
Články

Lední hokej: Prohlášení odstupivších trenérů a vedoucích družstev KLH Vajgar

Vážení rodiče a příznivci jindřichohradeckého hokeje,


jsme velice zklamáni prohlášením p. Štěpána Poláše, který bohužel celou informaci velice zkreslil a tímto bychom Vám chtěli objasnit naše postoje v celé záležitosti:

Tato situace nevznikla ze dne na den, ale přetrvává velice dlouhou dobu, dá se říci, že již několik let a po listopadové události jen vygradovala.

Příčinnou našeho odstoupení je:

  • Chybějící vize a směřování našeho klubu, po které voláme již několik let a zároveň jsme sami nabízeli ochotu se na ní podílet. Chybí jasné definování jakým směrem se má klub vyvíjet, jaké má plány, co mohou očekávat rodiče a jednotliví hráči. Existuje pro dospívající hokejisty nějaká perspektiva zapojení se do „A“ týmu?  Chce klub rozvíjet spolupráci s jednotlivými školami v Jindřichově Hradci? Chce navázat spolupráci s bývalými odchovanci?  A celá řada dalších otázek.
  • Absolutní nečinnost vedení našeho klubu. Veškeré turnaje, soustředění, nábory dětí a další věci, nejsou výsledkem činnosti klubu resp. jeho vedení, ale pouze individuálními činnostmi trenérů, vedoucích družstev a vás rodičů. Propagace klubu, opět nulová. Tvorba kalendářů byl pouze čin kolektivu rodičů a trenérů, přičemž výsledkem je z utržených finančních prostředků nákup nových dresů pro žákovské kategorie a dalších hokejových pomůcek. Nutno ovšem podotknout, že veškeré tyto činnosti probíhali pouze díky nadšení a zapálení těchto osob a klub se na nich nikdy nepodílel ani organizačně ani finančně.
  • Nesmyslné a z našeho pohledu zcela nepochopitelné odvolání trenéra, kterého jistě dobře znáte z  náboru malých hokejistů. V letošní sezóně působící jako trenér juniorů a trenér 5. tříd p. Vladimír Domin. Důvodem jeho odvolání jsou neuspokojivé výsledky týmu 5. tříd, přičemž téměř 90% rodičů vyjádřilo svým podpisem nesouhlas s jeho odvoláním, avšak vedení klubu nehodlá naslouchat ani rodičům.

Z výše uvedených důvodů jsme požadovali odstoupení z funkcí odpovědných osob za tento stav, a to Ing. Jaromíra Pytlíka z funkce vedoucího trenéra žákovské ligy a p. Jozefa Kohúta z funkce manažera mládeže,  zejména pro svoji nečinnost a faktické nezastávání těchto funkcí a jejich arogantní postoje.  Přičemž jakékoliv snahy dělat pro klub navíc jsou od vedení klubu sráženy posměchem a degradací.

Věřte nám, že s vedením klubu, zejména s p. Štěpánem Polášem jsme měli v posledních čtrnácti dnech dlouhá intenzivní jednání, ale bohužel ze strany vedení klubu nedošlo z našeho pohledu k žádným podstatným námi navrhovaným nebo alespoň kompromisním řešením.

Právě z těchto důvodů se rozhodla skupina trenérů a vedoucích družstev odstoupit ze svých funkcí.

Rozhodně tento krok nechápejte  tak, že byste s dětmi měli přestat hrát hokej a chodit na zimní stadion. Toto nikdy nebylo a nebude naším cílem.

Věříme, že tímto se na nás nebudete zlobit, ale pouze pochopíte naši zoufalou situaci a snahu posunout jindřichohradecký hokej o krok dál. Jelikož pracovat v klubu, kdy jeho vedoucí představitelé nevykonávají svou náplň práce, ale pouze vytvářejí dojem jejich zásluhou dobře fungující společnosti, je pro ostatní činovníky (trenéři, vedoucí družstev) a v neposlední řadě celou řadu dobrovolníků z řad rodičů velmi frustrující. Uvědomme si, že většina těchto osob vykonává tuto činnost zcela dobrovolně bez nároku na honorář pouze svým zapálením pro KLH Vajgar Jindřichův Hradec.

Za kolektiv odstoupivších činovníků

Vladislav Svoboda

Pozn.
K dnešnímu dni odstoupili tito trenéři a vedoucí družstev z těchto kategorií:

Nábor až 5. třída:
Petr Šachl, Vladimír Domin, Petr Sedlačík, Martin Beran, Marek Pevný, Christian Elian, Stanislav Fiedler, Vladimír Hanousek, Tomáš Likler, Vladislav Svoboda

Junioři:
 Vladimír Domin, Ivo Hauser

brzy další info o dění v klubu…


Svůj názor můžete napsat do facebookové diskuze níže nebo na e-mail info@hradeczije.cz a my Vaší reakci přidáme do diskuze.

Portál Hradecžije.cz byl požádán o uveřejnění tohoto prohlášení. Redakce portálu není autorem a pouze poskytuje prostor pro vyjádření.

 

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L