18.5 C
Jindřichův Hradec
23.03. 2023
Články

Lední hokej: Reakce na uváděné příčiny odstoupení trenérů!

Reakce na článek : Prohlášení odstupivších trenérů a vedoucích družstev KLH Vajgar

I přesto, že mám v klubu na starosti spíše sportovní stránku věci, myslím si, že by bylo dobré reagovat  ze své pozice hlavního trenéra SpS na příčiny odstoupení některých trenérů od nejmenších kategorií KLH Vajgar Jindřichův Hradec. (JP)

  • „Chybějící vize a směřování našeho klubu, po které voláme již několik let a zároveň jsme sami nabízeli ochotu se na ní podílet. Chybí jasné definování jakým směrem se má klub vyvíjet, jaké má plány, co mohou očekávat rodiče a jednotliví hráči. Existuje pro dospívající hokejisty nějaká perspektiva zapojení se do „A“ týmu?  Chce klub rozvíjet spolupráci s jednotlivými školami v Jindřichově Hradci? Chce navázat spolupráci s bývalými odchovanci?  A celá řada dalších otázek. (reakce odstupujících trenérů na prohlášení Š. Poláše).“

Lední hokej: Reakce na uváděné příčiny odstoupení trenérů! (Ing. Jaromír Pytlík - vedoucí trenér SpS) Překvapuje mě, že právě tento bod je jednou z příčin. Všichni trenéři podepsaní pod peticí mají zřejmě krátkou paměť, nicméně již na několika trenérských schůzkách jsem jako jediný jasně apeloval na stav starších kategorií (MLD, STD, JUN) i přesto, že tyto kategorie nejsou v mé kompetenci a nemám na ně jakýkoli vliv. Několikrát jsem se snažil přesvědčit všechny trenéry o podporu při získání nejvyšší soutěže sportovní cestou v kategorii mladšího dorostu a výhledově i staršího dorostu. Jedině tak nebudou hráči z 8. tříd odcházet od Vajgaru. Těžko se bude někdo zapojovat do A týmu, když se u Vajgaru bude hrát krajská soutěž juniorů… Všichni trenéři, kteří se schůzek účastnili dobře ví, jak se k tomu postavili a staví trenéři kteří podepsali petici. Výsledkem rozpravy bylo, že tu nejsme od toho, abychom řešili starší kategorie a že pokud chci, ať si to udělám sám a nezatěžuji s tím trenéry mladších kategorií.

Pokud se jedná o navázání spolupráce s bývalými odchovanci, byl jsem to právě já se svým realizačním týmem, který díky nabídce jednoho z odchovanců jindřichohradeckého hokeje Petra Ficala zorganizoval krásný hokejový zájezd do Německa, který skončil v loňském roce vítězstvím. I letos jsme dali dohromady prostředky a osmá třída jede do působiště Petra Ficala obhajovat prvenství. (JP)

  •  „Absolutní nečinnost vedení našeho klubu. Veškeré turnaje, soustředění, nábory dětí a další věci, nejsou výsledkem činnosti klubu resp. jeho vedení, ale pouze individuálními činnostmi trenérů, vedoucích družstev a vás rodičů. Propagace klubu, opět nulová. Tvorba kalendářů byl pouze čin kolektivu rodičů a trenérů, přičemž výsledkem je z utržených finančních prostředků nákup nových dresů pro žákovské kategorie a dalších hokejových pomůcek. Nutno ovšem podotknout, že veškeré tyto činnosti probíhali pouze díky nadšení a zapálení těchto osob a klub se na nich nikdy nepodílel ani organizačně ani finančně. (reakce odstupujících trenérů na prohlášení Š. Poláše)“

 Veškeré turnaje a soustředění jsou již několik let plně v kompetenci realizačních týmů jednotlivých kategorií a vždy byli individuálními činnostmi jednotlivých trenérů, asistentů a vedoucích. Nevím, co přesně je myšleno větou „Propagace klubu nulová…“, nicméně pro mě osobně jsou nejlepší propagací klubu výsledky naší práce.  Po několika letech usilovné práce dosahujeme v současné době ve vyšších žákovských kategoriích výsledků, které lze srovnat pouze s dobou, kdy v našem klubu hráli hráči, jejichž podpisy dnes visí na jindřichohradeckém zimním stadionu a jsou historickou chloubou celého našeho klubu. 14 hráčů působí v krajských výběrech ČSLH, 4 hráčky působí v reprezentacích ČR.

Co se týká dresů, je dobře, že se zrealizovala tato akce, která pomohla celému Vajgaru. Nicméně velký podíl na tom kromě Vás mají i rodiče a fanoušci, kteří si kalendář koupili. Je třeba říci, že dresy vyrobila f. FERRAX jejímž jsem jednatelem a tento typ dresu standardně dodáváme za cenu 870 Kč. Pro Vajgar jsme je vyrobili za cenu, která sotva dokáže pokrýt náklady 342 Kč (405 Kč)! Udělal jsem to pro ty kluky a Vajgar (nikdy bych to nezveřejnil), pokud by s tím nebylo argumentováno proti mé osobě, pomohl jsem dobré věci, za to teď požadujete mé odvolání?

Když má něco fungovat, neobejdeme se bez zapálených osob, tak to bylo u Vajgaru v minulosti i teď, je smutné, že řada trenérů, která dávala sílu do budování Vajgaru dává sílu v tuto chvíli spíše do bourání všeho co funguje… (JP)

  • „Nesmyslné a z našeho pohledu zcela nepochopitelné odvolání trenéra, kterého jistě dobře znáte z  náboru malých hokejistů. V letošní sezóně působící jako trenér juniorů a trenér 5. tříd p. Vladimír Domin. Důvodem jeho odvolání jsou neuspokojivé výsledky týmu 5. tříd, přičemž téměř 90% rodičů vyjádřilo svým podpisem nesouhlas s jeho odvoláním, avšak vedení klubu nehodlá naslouchat ani rodičům. (reakce odstupujících trenérů na prohlášení Š. Poláše).“

 Chci jasně zdůraznit, že p. Vladimír Domin nebyl od kategorie odvolán, nýbrž byla učiněna pouze změna kompetencí při vedení utkání s tím, že p. Domin u kategorie zůstal. Změna kompetencí byla učiněna po velmi důkladné analýze a dlouhé době s cílem pokusit se pomoci páté třídě. Předcházelo tomu hned několik schůzek na kterých jsme se snažili situaci řešit. Jsem rád, že hned nejbližší dvě utkání ukázala, že to byl správný krok. Důvodem změny kompetencí trenérů nejsou pouze výsledky, nýbrž hned několik bodů, která bych však nechtěl rozebírat veřejně. (JP)

Výše uvedené argumenty týkající se příčin  odstoupení některých trenérů jsem napsal z mého osobního pohledu. Jsem připraven jednat s kýmkoli o konkrétních bodech podpořených však věcnými argumenty v oblasti sportovní stránky a zdárného chodu nejmladších kategorií našeho klubu.

Ing. Jaromír Pytlík vedoucí trenér SpS


Svůj názor můžete napsat do facebookové diskuze níže nebo na e-mail info@hradeczije.cz a my Vaší reakci přidáme do diskuze.

Portál Hradecžije.cz byl požádán o uveřejnění tohoto prohlášení. Redakce portálu není autorem a pouze poskytuje prostor pro vyjádření.

 

Reakce (pátek 20.12.2013 – 16:40):

Otevřené dopisy pana Vladislava Svobody a pana Petra Sedlačíka (kvůli rozsáhlosti odpovědí jsou uveřejněny samostatně)

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L