17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

LEDNÍ HOKEJ: Stříbrný závěr sezóny jindřichohradeckých hokejových šesťáků (Roman Pišný)

Ačkoliv na jindřichohradeckém zimním stadiónu Jana Marka už po ledě není ani památka, tak si hokejisté KLH Vajgar J. Hradec sezónu ještě prodlužují tam, kde se stále mrazí. Hráči šesté třídy, což jsou kluci ročníků narození 2002, si vyjeli na atraktivně obsazený turnaj do Č. Budějovic, kde v mezinárodní konkurenci vybojovali druhé místo.

LEDNÍ HOKEJ: Stříbrný závěr sezóny jindřichohradeckých hokejových šesťáků (Roman Pišný)
V horní řadě jsou zleva David Mihulka, Filip Šimek, Dominik Ludvík, Jan Brabec a Ondřej Winkler. Uprostřed stojí zleva ceremoniář turnaje Roman Turek, trenér Pavel Novák, Lukáš Dúška, Martin Drbal, Jaroslav Kocar, Pavel Novák, vedoucí družstva Karel Dúška a trenér David Mihulka. Ve spodní řadě jsou zleva Jakub Kupka, Josef Schoberl, Jan Matoušek, Filip Picka a David Bašta..
Autor foto: Iveta Brabcová.

Českobudějovická Budvar Aréna viděla start sedmi družstev, která byla naplněna malými hokejisty z 16 zemí tří kontinentů. Pouze tři celky byly ryze české, a sice vítězný výběr Prahy a okolí nazvaný České Teplo, právě KLH Vajgar J. Hradec a také hoši z Vysočiny, kteří poskládali svůj tým. Zajímavé je, že se v této věkové kategorii ukázal v plné síle um hráčů ČR, obsadili totiž první tři místa. Teprve za nimi skončila dvanáctiletá reprezentace Rakouska a výběry poskládané nejen z hráčů Evropy, nýbrž i Korejců, Kanaďanů a Američanů. Čtrnáctidenní turnaj s názvem „WTT – World Talent Tournament 2014“, jehož hlavní manažerkou je Nikola Dvořáková, někdejší hokejistka J. Hradce a bronzová reprezentantka z MS, se uskutečnil v osmi věkových kategoriích a v Č. Budějovicích se při něm představilo 1038 hokejistů ve věku od 8 do 15 roků. „Dobře jsme věděli, že kvalita soupeřů je velmi dobrá, že nás tedy nečeká nic jednoduchého. Naši hráči se ovšem chopili šance, aby ukázali, že se mohou měřit s každým. Všechna utkání byla velice vyrovnaná, my jsme jedním ze dvou družstev, která na turnaji nepoznala porážku. Kluci plnili naše pokyny, bojovali, svým nasazením dosáhli zaslouženě vynikajícího výsledku,“ gratuloval svým svěřencům kouč KLH Vajgar David Mihulka, jenž ještě trošinku litoval toho, že prvenství uteklo jeho svěřencům pouze kvůli horšímu skóre. Individuálně jindřichohradecký celek také uspěl, jelikož byl Pavel Novák vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje.

Výsledky KLH Vajgar: Rakousko 6:0, Teplo 2:2, West 7:5, Vysočina 2:1, SHL 3:2, East 6:5. Konečné pořadí: 1. ČT České Teplo U12 11 bodů, 2. KLH Vajgar J. Hradec 11, 3. Výběr Vysočiny 7, 4. EAST Select 5, 5. WEST Select 4, 6. SHL Select 2, 7. Reprezentace Rakouska U12 2.

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L