2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Sportovní zprávy

Lední hokej: Úspěch mladých hokejistů KLH Vajgar v Regensburgu

Úspěch mladých hokejistů KLH Vajgar v Regensburgu

Tým 8.třídy KLH Vajgar Jindřichův Hradec se pod vedením trenérů Jaromíra Pytlíka a Daniela Filipa zúčastnil na pozvání jindřichohradeckého odchovance Petra Ficala v rozmezí 1. – 6. 1. 2014 silně obsazeného mezinárodního turnaje v německém Regensburgu. Letos se konal již 41. ročník tohoto mládežnického turnaje a byl vypsán pro kategorii hráčů narozených v roce 2000 a mladších. KLH Vajgar Jindřichův Hradec obhajoval prvenství z loňského ročníku a již pohled na účastníky turnaje naznačoval, že obhajoba nebude snadná. Soupeři v turnaji jim byly týmy ARCTIC 2000 Moskva /RUSKO/, SC Langenthal /ŠVÝCARSKO/, SOKOL Kyjev /UKRAJINA/, BLACK WINGS Linz /RAKOUSKO/, HC Rytíři Kladno /ČR/, EV Regensburg /NĚMECKO/.

Jindřichohradecký tým neokusil ani v jednom z osmi utkání hořkost porážky a po vítězství v základní skupině dokázal v semifinále porazit domácí Regensburg 5:1.

V pondělním dramatickém finále je čekal výběr Kladna, který byl sestaven z hráčů klubů – HC Rytíři Kladno, PZ Kladno, Hvězda Praha, HC Zbraslav. Finále sledovalo na 1500 diváku a bylo napínavé až do konce s několika šancemi na obou stranách, tutovku Kladna zázračně vykopl z odkryté branky Jakub Vaniš, na straně druhé Jaromír Pytlík mířil pouze do břevna a puk poskakoval před brankovou čarou… Došlo až k prodloužení, když už se schylovalo k nájezdům, Matyáš Filip našel před brankou najetého Šimona Kubíčka a ten prostřelil brankáře Kladna Jeřábka a vsítil zlatý gól turnaje! Tým od Vajgaru vyhrál 1:0 v prodloužení, čímž si zajistil prvenství a zlaté medaile.

Výsledky v základní skupině:

Arctic 2000 Moskau (RUS) – KLH Vajgar J. Hradec 1:4 (1:1, 0:3)

EV Regensburg (GER) – KLH Vajgar J. Hradec 2:7 (1:3, 1:4)

SC Langenthal (SUI) – KLH Vajgar J. Hradec 1:12 (0:5, 1:7)

KLH Vajgar J. Hradec – Sokol Kiew (UKR) 7:1 (6:0, 1:1)

EHC Black Wings Linz (AUT) – KLH Vajgar J. Hradec 2:9 (1:4, 1:5)

HC Rytíri Kladno (CZE) – KLH Vajgar J. Hradec 3:4 (3:2, 0:2)

Seminále: KLH Vajgar J. Hradec – EV Regensburg (GER) 5:1 (3:1, 2:0)

Finále: KLH Vajgar J. Hradec – HC Rytíri Kladno (CZE) 1:0 v prodloužení (0:0, 0:0)

Dobrou útočnou hru týmu od Vajgaru podtrhuje fakt, že hned 5 hráčů KLH Vajgar Jindřichův Hradec se vešlo do první desítky nejproduktivnějších hráčů turnaje. Hráč KLH Vajgar Jindřichův Hradec Jaromír Pytlík byl vyhlášen nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem celého turnaje.

 Pořadí nejproduktivnějších hráčů turnaje:

1. PYTLIK, Jaromir –  (#87/KLH Vajgar J.Hradec)  24 bodů (9+15)

2. TRZIL, Vojtech – (#10/KLH Vajgar J.Hradec)  15 bodů 6+9

3. VESELY, Jakub – (#8/KLH Vajgar J.Hradec )  14 bodů 8+6

4. GAVRILENKO – Artemiy (#11/Arctic Moskva)  13 bodů 7+6

5. RABCHUK, Dmitrij -(#16/ Arctic Moskva)  13 bodů 6+7

6. FILIP, Matyas – (#24/KLH Vajgar J.Hradec )  13 bodů 6+7

7. WYSS, David – (#16/SC Langhenthal)  13 bodů 3+10

8. FILIP, Jakub – (#88/KLH Vajgar J.Hradec )  13 bodů 3+10

9. STUS, Matej – (#11/HC Rytíři Kladno)  12  bodů 8+4

10. KRASNOV – Mikhail (#21/ Arctic Moskva)  12 bodů 7+5

Na úspěchu se podíleli hráči: VANIŠ Jakub, BIERNAT Jakub, ZEDNÍKOVÁ Martina, PYTLÍKOVÁ Denisa, KREJNÍKOVÁ Šárka, NOVÁK Jakub, KUBÍČEK Šimon, BAXA Jan, FILIP Matyáš, EGERT Jiří, VESELÝ Jakub, PYTLÍK Jaromír, TRŽIL Vojtěch, FILIP Jakub, KOŠŤÁL Jakub, NOVÁK Pavel, HOLÝ Patrik, LEDECKÝ Filip.

„S týmem, který uspěl na turnaji v Regensburgu pracuji dlouhodobě a řadu hráčů vedu od 2. třídy. Jsem velmi rád, že se nám podařilo na turnaji  zvítězit a obhájit loňské prvenství. Věřím, že i v příštím roce se nám podaří sestavit kvalitní tým, který se pokusí „do třetice“ obhájit prvenství na turnaji, aby krásný putovní pohár města Regensburgu zůstal u Vajgaru napořád. Právě tento tým slaví úspěchy v žákovské lize a má šanci postoupit na mistrovsví České republiky v kategorii 8. tříd. Věřím, že bychom se mohli pokusit již v příštím roce vybojovat pro Jindřichův Hradec nejvyšší soutěž – extraligu mladšího dorostu.“  

Jaromír Pytlík

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L