8.6 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Roman Pišný

LETNÍ BIATLON – Tři medaile z Nového Města pro Staré Město

LETNÍ BIATLON - Tři medaile z Nového Města pro Staré Město
Letní biatlonista Jan Pokorný (KB Staré Město pod Landštejnem – zcela vlevo) obsadil v závodu s hromadným startem na mistrovství České republiky v kategorii mužů B druhé místo. V Novém Městě na Moravě jej na stupně vítězů doprovodili uprostřed mistr ČR Petr Kolář z Blanska a vpravo bronzový František Rychnovský z Jílového. Pokornému se na šampionátu podařilo získat ještě bronzovou medaili ve sprintu. Autor foto: František Schorný.

Až do dubna příštího roku mají závodní pauzu letní biatlonisté, ta letošní sezóna je totiž historií. Byla završena mistrovstvím České republiky dospělých a dorostu, které se uskutečnilo v Novém Městě na Moravě. Pro oddíl KB Staré Město pod Landštejnem dopadl šampionát velmi solidně, z Vysočiny přivezl dvě stříbra a jeden bronz.

Asi bychom jako klub dopadli o dost lépe, pokud by má snacha Pavla mohla startovat naplno,“ usmíval se šéf staroměstského biatlonu František Schorný. Vzápětí pak prozradil, proč velká opora klubu a vícenásobná vítězka ankety „Nejlepší sportovec Jindřichohradecka“ nebyla v Polsku na světovém mistrovství v běhu do vrchu a na MČR si zazávodila pouze ve štafetě. „Pavla je v očekávání,“ těší se budoucí děda. Přesto i s outěžkem se Schorné podařilo odvézt z N. Města stříbro. Získala ho spolu s Kristýnou Minářovou v závodě dvojic, kde běžela druhý úsek. Štafetu přitom přebírala na 8. místě, ale skvělým způsobem se postupně propracovala až na stříbrnou pozici. Celkově biatlonistky zpod Landštejna dosáhly času 18:12,5, přičemž dorostenka Minářová byla od Schorné o 2:26,9 min. pomalejší.

Stříbro v závodě s hromadným startem, bronz ve sprintu, k tomu prvenství v národním žebříčku ČR v kategorii mužů B nad 36 let – to je skvělá bilance Jana Pokorného z KB Staré Město. Avšak mohl dopadnout ještě lépe, vždyť v rychlostním závodu trefil jen polovinu z 10 terčů a v hromadném klání pak užuž mohl pomýšlet na titul, jenže při poslední položce vestoje čtyřikrát minul. Ke zlatu mu pak chybělo 18,4 vteřiny, které ztratil právě na střelnici.

Rychlostní závod – dorostenky A (16 biatlonistek): 11. Karolína Marková. Dorostenky B (13): 9. Kristýna Minářová. Dorostenci A (16): 10. Ondřej Mikulášek. Muži A (23): 6. Luboš Schorný. Muži B (17): 3. Jan Pokorný. Závod s hromadným startem – dorostenky A (16): 12. Marková. Dorostenky B (13): 6. Minářová. Dorostenci A (15): 11. Mikulášek. Muži A (24): 6. Schorný. Muži B (18): 2. Pokorný.

Štafety dvojic – dorostenky: 6. Marková – Karolína Daverná (OEZ Letohrad). Ženy: 2. Minářová – Pavla Schorná. Dorostenci: 8. Mikulášek – Ondřej Novotný (Tatran Železná Ruda). Muži: 7. Schorný – Pokorný.

 

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Jindřichohradecké házenkářky převálcovaly tým Valašského Meziříčí

Miloslav L

Jindřichohradecké házenkářky si přivezly z Kobylis výhru

Miloslav L