14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Letní tábor pro děti s nadváhou

Letní tábor pro děti s nadváhou

Redukční kemp probíhá v dětském táboře Bílá skála u Číměře – mezi Jindřichovým Hradcem a Novou Bystřicí. Koná se v průběhu IV. táborového běhu od 14.8. do 27.8.2016. Jde o poměrně unikátní projekt, nejspíše první svého druhu v jižních Čechách a spektrem aktivně se účastnících specialistů zřejmě i první v Česku.

Toms

Jde o 2-týdenní pobyt, jehož hlavním cílem je nastartovat změnu životního stylu. K tomu slouží celodenní pobyt v přírodním parku Česká Kanada s řadou pohybových aktivit, které zapojí do pohybu i ty ostýchavější, méně šikovné děti. Děti redukčního kempu budou zapojené do klasické celotáborové hry spolu s dětmi standardního táborového běhu. Navíc budou mít jídelníček pod kontrolou nutriční terapeutky, která se jinak stará o redukční program v Olivově dětské léčebně v Říčanech. V průběhu dvou dnů se bude dětem věnovat formou skupinové terapie psycholožka spolupracující s dětskou obezitologickou ambulancí v Jindřichově Hradci. Součástí bude vyšetření dětskou fyzioterapeutkou a MUDr. Toms povede s dětmi rozhovory motivující ke změně chybných návyků.

Po skončení tábora dostanou rodiče pediatrickou zprávu, ve které bude zhodnocený stupeň obezity dítěte a návrh dalšího optimálního postupu.

Na webových stránkách tábora – ZDE – je elektronická přihláška

Cena tohoto speciálního 2-týdenního redukčního běhu je pouhých 5 100,-Kč a to jen díky zcela mimořádné sponzorské podpoře České průmyslové zdravotní pojišťovny, která poskytla velkorysou finanční částku, která z větší části pokrývá náklady na účast specialistů. Bez této podpory by nedotovaná cena byla 6 100,- Kč.

Specialisté, kteří se budou redukčního kempu účastnit:

  • MUDr. Miroslav Toms (pediatr, garant odborné stránky redukčního kempu)
  • Mgr. Petra Fialová (nutriční terapeutka)
  • PhDr. Jitka Balcarová (psycholožka)
  • Ivana Tomsová (rehabilitace)

Využijte tuto příležitost už letos! Umožněte svým dětem úžasný pobyt v přírodě a dejte jim šanci, aby s pomocí odborníků nastoupili novou cestu a začaly svůj úspěšný boj se svým zdravotním problémem.

Neváhejte a nejlépe ještě dnes vyplňte přihlášku. Začněte s námi novou etapu!

Více o dětské obezitě také na  také na webu autora – ZDE

 

Autor textu: MUDr.  Miroslav Toms

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L