0.6 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

Lions doma na Děčín nestačili

Ve 14. kole jsme od prvních vteřin bojovali, dnes však rozhodly drobné chyby a zkušený soupeř toho využil k výhře o 9 bodů.

KNBL
03.12.2016, 18:00:00
BK Lions J.Hradec 74
BK ARMEX Děčín 83
Rozhodčí: Hošek, Jeřáb, Znamínko
Komisař: Hlaváček
Diváci: 510
Po čtvrtinách: (30:16,48:41,60:61)

Do dnešního velmi těžkého zápasu jsme vstoupili naprosto raketovým způsobem. Hráči bojovali s energíí na obou stranách palubovky a náš soupeř nevěděl, kam dříve skočit. V obraně jsme bojovali s neskutečnou chutí, v útoku jsme si naopak půjčili míč a především stříleli s neskutečnou úspěšností 75 %. Zcela zaslouženě jsme tak vedli o 14 bodů, škoda dopichu Bažanta v poslední sekundě.

Ani začátek druhé čtvrtiny nevypadal špatně. Po 5 minutách jsme vedli o 13 bodů. Zbytečně jsme však soupeři několikrát doslova darovali míč, díky čemuž se soupeř chytnul a stihl snížit na rozdíl 7 bodů v poločase.

V chybách jsme však pokračovali i nadále. Míče nám padaly z rukou, ztráceli jsme naivně po našich obraných doskocích a Děčín se přitahoval. Do konce čtvrtiny se dostal do vedení o pouhý bod.

Zkušený soupeř pokračoval i nadále v trpělivém basketbale, naši hráči po minutách bezmezné bojovnosti začali být unavení a to se i nadále projevovalo na obou stranách palubovky. Děčín získával víc a víc volných pozic, my jsme se naopak v útoku trápili. Armex pomalu zvyšoval a nakonec si dokráčel pro desátou výhru.

Velká škoda. Dnes lze říct, že Děčín nebyl lepším týmem, ale tím zkušenějším. Protože právě my jsme udělali mnohem víc banálních chyb a to nás pravděpodobně dnes stálo výhru. Kluci však dřeli a chtěli odčinit špatný výkon z USK, což se jim dnes podařilo a je to pozitivem do dalších tězkých bojů.

Domácí trenér Karel Forejt:“Gratuluji Děčínu asi k zasloužené výhře. Vstoupili jsme do zápasu s obrovskou energií a chutí porvat se o výhru. Jak řekl Pavel, v první čtvrtině nám tam padlo vše a nedá se předpokládat, že to vydrží celý zápas. Byl jsem spokojený s obranou v 1.čtvrtině – kluci chtěli bránit, byla tam energie na obou stranách palubovky. Postupem času, možná s přispěním Děčína, který utáhnul šrouby, myslím že jsme ji statickým útokem dost pomohli, kdy pivoti nechodili po cloně dolů, bránili jsme se sami a nechávali to do poslední sekundy a do našeho útoku přišla křeč, která se přenesla i do obrany, kde jsme začali dělat chyby, které jsme v první kvartě nedělali. Myslím, že jsem udělal chybu, že jsem nerozehrál víc hráčů, větší minutáž, protože jsme na to dojeli. Děčín měl v širší rotaci víc sil a možná kdybych nechal hráče z lavičky víc hrát, výsledek by možná byl lepší. Děčín sí výhru zasloužil, vyhrál 3 čtvrtiny a já jim gratuluju.“

Hostující trenér Pavel Budínský: “Gratuluji svým hráčům k výhře, která se nerodila snadno. Před zápasem jsem říkal, že JH letos hraje velmi dobrý a pěkný basketbal. V domácím prostředí to je umocněné. O tom mě přesvědčila 1.čtvrtina, střílel s neuvěřitelným procentem, s úspěšností snad 75% a minul jen 4 střely z pole. My jsme byli všude o krok později, nestíhali jsme, řeč těla nebyla dobrá. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme o 14 bodů. Na druhou stranu má náš tým jednu dobrou vlastnost, neskládá zbraně a dokáže včas najít nějaký aspekt hry. Buď hráči z lavičky, nebo se změní něco na hřišti ve smyslu systému nebo změny obrany. Už ve druhé čtvrtině jsem viděl větší snahu na útočném doskoku, myslím že jsme jich měli 8. Přes ty problémy jsme šli do deficitu 7 bodů i se šťastnou trojkou Šouly. Druhý poločas byl diametrálně odlišný, nedovolili jsme domácím lehké koše a vyšponovali jsme obranu tam, kam jsme chtěli. Jakmile jsme se dostali přes soupeře, měli jsme zápas lépe v kontrole. To nic neznamená, když polevíte s pocitem, že vedete o jeden nebo dva koše, tak domácí z rukou Šouly, Lipkinse nebo Cantyho vrátili soupeře do hry. My jsme pak i díky možná širší rotaci a kvalitnějším 30 minutám v obraně a proměňování střel s větší autoritou jsme se dostali do cílové pásky. Takže jsem rád, že po těžkém a ne jednoduchém zápasu jsme rádi za výhru z J.Hradce. .“

Nejlepší hráč: Pavel Houška (Děčín)

Statistiky utkání: 510 diváků

Trojky: 7-11

TH: 18/13-19/14

Doskoky: 38-40

Fauly 19-18

Body domácí:Canty 15, Šoula 14, Lipkins 13, Brooks 12, Zuzák 11, Fait 6, Šustek 3

Body hosté:Palyza 18, Houška P 17, Vyoral 12, Pomikálek 9, Houška J a Bažant 4, Šiška 3

Radim Valcha – BK Lions

Foto: Lukáš Šamal


Foto: Lukáš Šamal
www.lukassamal.cz

letacek lukas samal

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L