6.7 C
Jindřichův Hradec
1.04. 2023
Články

Lions nezvládli ani druhé utkání nadstavbové části

Do zápasu vstoupily oba týmy vlažně. První ránu zasadil hráč hostí s č. 12 Tomáš Teplý. Čtvrtina probíhala v podobném rázu. Mizerná střelba plus hodně ztrát na začátku utkání vedlo k nekoukatelné hře. Na konci 1. čtvrtiny byla střelba domácích 1/10 oproti tým hostí, kteří stříleli 16/6.

BK LIONS J.Hradec – Dekstone Tuři Svitavy   76:80 (6:16, 27:42,52:56)

Lions nezvládli ani druhé utkání nadstavbové částiZačátek druhé čtvrtiny byl ve znamení hostujících, kteří se hned zkraje dostali téměř do dvouciferného vedení. Na to domácí nemělo žádnou odpověď. Po odpískaném faulu Ryana Cantyho, byla podle rozhodnutí rozhodčích udělena Technická chyba, po které byl 100kilový pivot vyloučen ze hry. Druhá polovina 2. čtvrtiny patřila naopak týmu domácích.

Druhý poločas však bylo jiné kafe. Domácí tým vystoupil ze šatny s hlavou vzhůru a probral se. Svitavy začaly zmatkovat a ztrácet míče. Vše načal trojkou Brooks, vzápětí trefil dvě trojky Zuzák, a když domácí podkošový hráč s č. 50 Tawiah, přidal krásnou smeč po asistenci Jiřího Šouly, trenér Růžička za necelé 4 minuty reagoval time-outem, neboť domácí bleskově snížili náskok hostí. Po skončení time-outu, domácí hráč s číslem 34 přidal vzápětí další tříbodový projektil. Pak, ale hráč hostí Roman Marko, přidal na konto Turů 2 pohotové trojky. Začala přetahovaná o každý bod, ale tým hostí si furt držel pětibodový náskok, až do konce 3. čtvrtiny.

Začátek 4. čtvrtiny vyšel lépe celku hostí, kde několika střelami se oddálil od celku domácích o 12 bod, pak se však tým domácích Lions opět vzepřel a začal bojovat. Během dvou minut se celek domácích přiblížil opět k 5 bodové hranici. Po sérii několika úspěšných střel z trestných bodů si celek hostí těžce vybojoval výhru o 4body.

Domácí trenér Karel Forejt:“ Tak já gratuluji Lubošovi k vítězství a díky za slova, které zmírňují trochu náš smutek po tom tomto zápasu. Je to škoda, té první poloviny, kde trochu byli příliš ustrašení a byli jsme málo potentní, de facto ty pozice které jsme si vybojovali, tak jsme přecházeli, mnohdy jsme po sléze volili těžké střely. Nebyli jsme to my, co se týče útoku. Nedokáži teď říci, jestli to bylo kvalitní nebo velmi dobrou obranou Svitav, možná od každého kousek, ale prostě takovou mizérii útočnou, jsem ještě v tomhle ročníku a možná za celé moje působení co jsem tady, ještě nezažil.
Jsem velice rád, že to kluci nezabalili, ale to Luboš říkal, tenhle tým nebalí utkání. Oni chtěli zápas zdramatizovat a to se nakonec povedlo, zase podle mě v rekordně krátké době a škoda možná tich klíčových minut, kdy jsme měli pár nájezdů, ve kterých jsme podle mého, měli být odměněni dvěma trestnými hody a nestalo se tak a těch pár drobností rozhodlo. Myslím si, že v týmu soupeře se ukázal, že je velký hráč Roman Marko, koukám 10 asistencí, řídil hru Svitav s velkým přehledem a možná i on byl, kromě těch zmiňovaných bodů tou hlavní příčinou jejich výhry. “

Hostující trenér Růžička Lubomír: “V první řadě chci říci, že dokud není konec, není konec a myslím si, že to je zvednutý palec za druhý poločas, kde jsme za 4 min. obdrželi 15 bodů, to skóre bylo 15:2. Takže to je takový mementem pro moje hráče, pro nás pro všechny, pro trenéry samozřejmě. Obrovský kredit za bojovnost Lions, už to co jsem předesílal před zápasem, teď doufám, že to vezmete jako obrovský kredit. Na to, že Lions nedisponují hráči s obrovským talentem, ale disponují obrovským týmovým duchem. Já jsem viděl Live zápas ve kterým Lions prohrávali o 20 v Ostravě a i tak se dokázali vrátit na 9 bodů a chyběli jim k tomu 2 dobrý střely, aby třeba ještě ten zápas zdramatizovali. Dnes ty střely proměňovali, vrátili se do zápasu a udělali z toho výborný utkání a myslím si, že nevyhrál lepší, ale šťastnější tým, ale vítězství se počítá za něj jsme obrovsky rádi, protože si myslím, že zde hrát před takovou kulisou a takovou atmosférou je velmi těžké pro soupeře. Chci ještě dodat takovou podstatnou věc. Rozhodlo to, že Ryan Canty si udělal pět faulů a domácí šli do tzv. SmallBall a začali hrát mnohem jednodušeji a čím jednodušeji hráli, tak tím těžší to pro nás bylo.“

Nejlepší hráč: Stanislav Zuzák
Statistiky utkání: 500 diváků
Trojky: 10-8
TH: 26/22-22/14
Doskoky: 33-37
Fauly: 18-23
Body domácí: Zuzák 22, Brooks 18, Lipkins 9, Šoula 8 , Stegbauer 7, Tawiah 6 a Canty 5
Body hosté: Mickelson 17,Slezák 14, Jelínek 12, Teplý 10, Vučica a Roseboro 8, Marko 6 a Smithson 5

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L