Lions poráží Brno v prodloužení

Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně a i díky 4 bodům Toma Vošlajera jsme vedli 6:0. Pak však začala přetahovaná o každý míč, náš tým však byl stále vpředu. Po první čtvrtině jsme vyhrávali 17:13 a bylo zřejmé, že nás dnes střelecké hody nečekají.

Po čtvrtinách: (13:17,3:39,52:56)

Lions poráží Brno v prodlouženíI ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v týmovém výkonu. Rozehráli se Lamar i Nofflet a dokázali jsme si vybudovat větší náskok. Za Brno nám hrozil v podstatě jeden člověk – Jaroslav Prášil minul pouze 1 střelu a v poločase měl hned 18 bodů! My však nadále hráli svou hru a byli po 20 minutách vepředu o 8 bodů.

Druhé dějství začalo naším náporem a vypadalo to, že se dostáváme do trháku. V 5. minutě bylo naše vedení poprvé dvouciferné a Brno nevědělo co hrát. Proti však byl Ivo Prachař a do konce čtvrtiny náš soupeř snížil na pouhé 3 body.

Lions poráží Brno v prodlouženíPoslední čtvrtina, to byly nervy. Stále jsme drželi náskok, ale naše hra sklouzla k individualismu a Brno trestalo. 3 minuty do konce vyrovnalo po trojce Cumberbatche, okamžitě však odpověděl Jirka Šoula. Bojovalo se na plné obrátky! Necelé 2 minuty před koncem trefil Zachrla trojku a snížil na pouhý bod, odpověděl 2 body Lamar. Šmíd opět snížil, ale Stephon přidal další nájezd a my vedli o 3 body! Zachrla však trefil další trojku, vyrovnal a my měli 16 vteřin na poslední útok. Míč si připravil Lamar, jeho střela se však vytočila z obroučky a bylo tu prodloužení!

Lions poráží Brno v prodlouženíTo začali lépe domácí – Zachrla se rozstřílel a přidal první body. Poté se hra přelévala a vyrovnání přidal až Pavel Novák, 3 minuty do konce. Egwuonwu trefil trojku a soupeř je opět ve vedení, odpovídá však opět Jirka Šoula a bodík navíc svítí na naší straně. Poté získáme míč a Jay Young dává důležité 2 body ze střely ze střední vzdálenosti! Brno začalo ostřelovat náš koš jak na střelnici, žádná střela však nepropadá. Tom Vošlajer přidává další 2 body. Proti je však minutu před koncem Cumberbatch a jeho trojka znamená snížení na 2 body. Ale i Tomáš Vošlajer umí střílet a jeho trojka nám opět dává klid! Brno opět snižuje a okamžitě fauluje. My však po TH již udržíme výhru!!

Vybojovaná výhra! Celý tým dřel a získal druhou čárku v ligové tabulce. Škoda výpadku v poslední čtvrtině, nemuseli jsme se nervovat!

BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Zachrla 19, Prášil 18, Cumberbatch 13, Prachař 11, Šmíd 7, Egwuonwu 5, Norwa 4, Kozina 2
Střelci hosté: Nofflet 18, Lamar 17, Vošlajer 13, Novák 10, Šoula a Young 9, Stegbauer a Zuzák 4
Trojky: 10 – 4
Fauly: 20 – 22
TH: 15/9 – 20/14