14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Lions překvapili výhrou nad favoritem

LIONS J.Hradec – BK Armex Děčín  81:80 (17:26, 31:38, 59:51)

 

BK LionsV sobotu odehráli Lions další domácí zápas Kooperativy NBL.  Hostující celek, stejně jako při všech vzájemných zápasech, předvedl smrtící nástup. Po 4 minutách téměř neminul a po trojce Pomikálka a Strii vedl rychle 14:7. Domácí se nemohli dostat do rytmu a Válečníci trestali každou chybu. Domácí ztráceli míče po technických chybách a i proto vedl Děčín 26:17.

Ani druhá čtvrtina nenapovídala změně trendu. Děčín dále držel svou vysokou úspěšnost střelby za 3 body, v čemž vynikal především Stria. Domácí se naopak utápěli v jedné ztrátě za druhou, která devalvovala jejich obrovskou snahu v obranné fázi. Děčín vedl v poločase o 7 bodů, domácí však nechtěli říct poslední slovo.

Jestli hojný počet děčínských fanoušků v hale čekal po poločase rozhodnutí, musel být zklamaný. Domácí rozjeli vajgarský kolotoč, kdy díky agresivní obraně na hraně obětování přidávali jeden smrtící break za druhým a trenér Budínský si bral již po 2 minutách oddechový čas. Ani ten nepomohl, bouřící hala hnala své bojovníky za ztečí a LIONS vyhráli následujících 6 minut 19:2!! Hra Děčína se v tuto chvíli naprosto rozpadla a LIONS byli najednou v dvouciferném náskoku. Až poté, po dalším timeoutu se Děčín mírně probral a zredukoval ztrátu na 8 bodů.

Poslední čtvrtina byla opět jedno velké drama. Domácí se jakoby zalekli nadějného vedení a upustili od své trpělivé hry. Za 4 minuty stáhl Děčín rozdíl na 3 body a začala přetahovaná. LIONS byli stále ve vedení, proti však byl Houška, který minutu před koncem přidal přesnou trojku a Děčín opět vedl. Domácí poté neproměnili svoji šanci, Vyoral však následně ztratil míč na polovině a James posunul LIONS opět do vedení. Děčín měl poslední timeout a 17 sekund na otočení. Šiška však volil těžkou trojku, která nepropadla obroučku a LIONS tak poprvé porazili Děčín!

Ohlasy

Domácí trenér David Musil:“Děkuji za gratulaci, taky myslím, že dne vyhrál šťastnější tým. Nicméně si myslím, že jsme tomu šli s bojovností napřed. Nám se nepovedl vstup do zápasu a je to paradox. Doma, když hrajeme první čtvrtinu dobře, tak jsme zbytek zápasu schopní prohrát a na konci je to o 20. Dnes to byl přesný opak, nabrali jsme ztrátu. Hráče jsme stále nabádali k tomu, aby plnili naše taktické věci, které jsme si řekli před zápasem, a to že nechceme dostávat jednoduché koše, že nějaké trojky dostaneme ale nesmí to sklouznout jinam. Ve třetí čtvrtině jsme se dostali díky divákům, kteří nás vyburcovali, zpátky do hry. Dali jsme jednoduché koše. Děčín neproměnil a tam jsme šli přes ně a věřili, že to udržíme. Soupeř však ukázal, jaké je družstvo a tu koncovku opravdu vyhrál šťastnější. Mohlo to dopadnout přesně naopak. Jsem strašně rád za výhru, trošku nám to kazí výhra Brna na USK. Jdeme dál, další zápas s Prostějovem, pokusíme se opět vyhrát. Bojujeme o záchranu a jdeme zápas od zápasu .“

Hostující trenér Pavel Budínský:“Gratuluji domácí ke šťastné výhře. Nicméně řeknu, že jsem velmi rozhořčený z výkonu svého týmu a některých hráčů. Myslím si, že jsme měli významný podíl na tom, že jsme darovali domácím výhru. Vstoupili jsme do zápasu dobře, vyhráli jsme první čtvrtinu a vypadalo to, že bychom měli v tomto trendu pokračovat. Nicméně to není poprvé, kdy soupeř změní obranu na zónu a my nedáme pár střel. Přestaneme bránit a domácí se dostanou zpátky do hry. Přestože domácí, hlavně v prvním poločase, dělali spoustu technických přestupků, především zahraniční hráči. Dlouho jsem neviděl, aby rozhodčí napískali tolik porušení pravidel kroků, to jsem za celou sezónu neviděl. Každopádně domácí zlepšili svou hru ve 3.čtvrtině, kdy šli přes nás. Vypadli jsme z role, kupíme jednu ztrátu za druhou. Někteří bohužel se stále zbavují  zodpovědnosti a nesedí jim hra proti takovýmto týmům. Přesto jsme se vrátili zpět do zápasu, přesto jsme opět šli přes soupeře, ale naivita v závěru, kdy jsme přišli lacině o míč a poté Ondra Šiška, který zvolí trojku a nepromění a proto domácí vyhráli. Ještě jednou gratuluji.“

Nejlepší hráč: Stephon Lamar (LIONS)

Statistiky utkání: 730 diváků

Trojky: 4 – 12

TH: 17/7 – 11/8

Doskoky: 33 – 29

Fauly 21 – 18

Body domácí:Lamar 18, Zuzák 15, Wright a James 13, White 10, Kaša 7, Stegbauer 5

Body hosté:Stria 17, Vyoral 15, Houška 13, Jelínek 10, Šiška 9, Ježek 6, Landa a Pomikálek 4, Kroutil 2


FOTO: Lukáš Šamal


Foto: Lukáš Šamal
www.lukassamal.cz

letacek lukas samal

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L