Rozhodčí: Dolinek, Baloun, Blahout
Komisař: Macela
Diváci:
Po čtvrtinách: (22:22,54:40,88:65)

Do zápasu jsme vstoupili velice dobře. Hráli jsme rychle dopředu a po bodech Stegbauera a TH Jamese jsme vedli 13:5. A když stejní hráči přidali další 3 body, vypadalo to jako dobrý rozjezd. Velká škoda 3 jasných košů, které Wright s Whitem neproměnili. Ostrava byla totiž ve své efektivitě mnohem lepší a v čele s Igrutinovičem za 2 minuty otočila. Po trestných hodech Zuzáka však bylo skóre vyrovnané.

basketbalDruhá čtvrtina však pravděpodobně rozhodla. Domácí se na nás vrhli a přidávali jeden úspěch za druhým. I přes faul dávali koše a jejich náskok rostl. My jsme za 5 minut přidali pouhých 5 bodů a aktivita ze začátku zápasu byla pryč. Když už to vypadalo, že se vrátíme, Ostrava vždy našla odpověď a v poločase jsme po velmi špatné obraně prohrávali o 14 bodů.
V úvodu druhého poločasu jsme zabrali. Za necelé 2 minuty jsme smazali 6 bodů, proti však byl opět Igrutinovič s Kerrem a když Bratčenkov přidal další trojkový zářez, prohrávali jsme opět o 13 bodů. Ostrava se uklidnila a do konce čtvrtiny si pohodlně došla pro vysoké vedení.

Poslední čtvrtina se v podstatě dohrávala a Ostrava si došla k zasloužené výhře.
Máme tedy poslední 2 kola do konce a možná poslední šanci na domácí palubovce s Ústím, protože poslední kolo u rozjetých Pardubic bude více než náročné.

Statistika zápasu:
Střelci domácí: Igrutinovič 34, Bratčenkov 18, Kerr 14, Číž 13, Bohačík 11, Novák 9, Klímek a Oulič 2
Střelci hosté: James 23, Lamar 22, Wright 20, Stegbauer 10, White 7, Zuzák 5, Fait 1
Trojky: 12 – 2
Fauly: 20 – 19
TH: 18/11 – 24/18

Zdroj: BK Lions