Lions se po další domácí výhře odlepili ode dna ligové tabulky

V sobotním utkání jsme v podstatě celou hrací dobu tahali za delší konec. Hanáci se dostali do vedení pouze v úvodu utkání, a to naposledy ve třetí minutě 4:5. Přesto, že jsme již ve druhé minutě museli řešit komplikaci v podobě dvou faulů našeho pivota Diaga Quinna, šli jsme do trháku 12:0 a díky tomu jsme stanovili skóre v první minutě 2. čtvrtiny na 24:12. Olomouc však nepovolila a hlavně díky výkonu Vučkoviče stáhla poločasový výsledek na pro ně přijatelných 40:36.

Druhý poločas se proměnil ve vyrovnanou bitvu, která trvala až do poslední minuty zápasu. Soupeř vedený Vučkovičem a Carpenterem několikrát srovnal skóre zápasu, ale bylo velmi důležité, že jsme ho již do vedení nepustili. Všichni naši hráči příkladně bojovali a když to situace vyžadovala, tak doslova jezdili po zadku. V tomto zápase jsme se mohli spolehnout na naší kvalitní obranu, která se zápas od zápasu zlepšuje. Minutu deset sekund před koncem utkání došlo na lámání chleba. Kněževič po asistenci Carpentera opět srovnal stav utkání na 77:77. V té chvíli se o slovo přihlasil Torin Dorn a ukázal, proč je nejlepším střelcem celé ligy a také hráčem s nejvyšší validitou na zápas. 53 sekund před koncem proměnil střelu za dva body a upravil skóre v náš prospěch na 79:77. Poté si pro dva body došel až pod koš a byl k tomu faulován. Proměnil trestný hod a stanovil skóre na konečných 82:77.

Je velmi důležité, že se náš tým poučil z předchozích těsných proher a ve včerejším thrilleru si vítězství pohlídal. Přesvědčili jsme se, že taktika stanovená hlavním trenérem Gilbertem Abrahamem funguje a díky tvrdé práci se zápas od zápasu zlepšujeme.

Náš včerejší výkon vedla zjeména dvojice Dorn, Stegbauer. Torin Dorn v koncovce opět prokázal svojí kvalitu. Zápas končil s 26 body při 55% úspěšnosti z pole, 6 doskoky a 4 asistencemi. Lukáš Stegbauer ukázal, že není pouze střelec. Včera bojoval jako lev na obou koncích hřiště. Zaznamenal 17 bodů a 9 doskoků.

Velkou pochvalu si po včerejším zápase zaslouží každý hráče, který do včerejšího utkání zasáhal. Náš tým si připisuje druhou výhru ve třech posledních utkáních. Náš další zápas se odehraje příští sobotu 13.11. kdy vyzveme silný tým z Brna.

Pozápasové vyjádření hlavního trenéra Gilberta Abrahama:

Chtěl bych smeknout před Olomouckem, jde o velmi dobrý tým a já mu přeji jen to nejlepší. Dnes to byl těžký zápas. Každým dnem se zlepšujeme a chceme v tom pokračovat. To můj tým dnes předvedl a jsem na něj velmi pyšný. Pořád mluvím o slově věřit. Musíme si navzájem důvěřovat a to bylo právě to, co dnes nejvíce přispělo k vítězství. Dnes jsme opravdu dobře bránili. Nyní se musíme připravit na další utkání.

Pozápasové vyjádření Torina Dorna:

Dnes to bylo tvrdě vydřené vítězství, hodně zvratů, ale tak to v basketbale a v životě funguje. Když se daří, nemůžeme si nechat úspěch stoupnout do hlavy a to platí i obráceně. V rozhodujících momentech jsme udělali správná herní rozhodnutí, to nám pomohlo vyhrát a na tom můžeme stavět.

Naši střelci: Dorn 26, Stegbauer 17, Gregory 9, Welsch a Quinn 8, Strawberry 7, Novotný 5, Borovka 2

Střelci Olomoucka: Vučkovič 18, Carpenter 17, Feštr 10, Halada 9, Davis 7, Kněževič 6, Sehnal 5, Dragovič 3, Žák 2

Komisař: Pavel Hlaváček

Rozhodčí: Ivo Matějek, Petr Nejezchleb, Veronika Vávrová