Lions v sobotu po dramatickém závěru vítězí o 2 body

V tomto důležitém zápase bylo jasné, že půjde o nervózní střetnutí. Tomu odpovídal i začátek. Ani jeden z týmů si v prvních 7 minutách nedokázal vytvořit sebemenší náskok a skóre bylo téměř pořád nerozhodné. Domácí hned zkraje trápily fauly obou centrů, kteří za 10 minut měli každý po 2 a domácí trenér tak musel využít menší hráče. I tak po 6 bodech v řadě v závěru domácí přeci jenom odskočili.

Diváci: 1015

Lions v sobotu po dramatickém závěru vítězí o 2 bodyDruhé hrací dějství začal lépe hostující celek. 3 minuty vyhrál 7:2 a opět vyrovnal skóre. 2 trojky domácích a 4 body Lipkinse však opět zchladili naděje Nové Huti a domácí do poločasu odskočili na 10 bodů.

Ve 3. čtvrtině to již vypadalo, že je rozhodnuto. Domácí nadále drželi vysoký standard hry, v dresu soupeře se prosazoval v podstatě pouze Painter, který využíval 4 faulů obou centrů. Až v 5. minutě se dostal do hry Canty, přidal do konce čtvrtiny 6 bodů a i s pomocí ostatních to vypadalo na konec zápasu, domácí vedli o 15 bodů.

Opět se však ukázalo, proč je basketbal krásná hra. Za 5. minut bylo vše jinak. Ostrava vyhrála tento úsek 14:2 a začínalo se to od začátku. Domácí v této fázi hry znervózněli, netrefovali volné střely a drama bylo na pořadu dne. V 7. minutě hostující celek dokonce vedl, Šoula však po 3 TH otočil a skóre se i přes několik šancí obou celků již nezměnilo.

Domácí trenér Karel Forejt:“Děkuji za gratulaci. Myslím, že jsme 3 čtvrtiny byli lepším týmem. Po 30 minutách vedení o 15 bodů je toho důkazem. V prvním poločase nás hodně srazily fauly našich pivotů, to nám bohužel nedovolilo hrát taktiku, kterou jsme chtěli – rvát to pod koš. Museli jsme improvizovat s podkošovými sestavami, které spolu moc často nehrají. Zápas se mohl rozhodnout již dříve. V poslední čtvrtině jsme odvedli ustrašený výkon, i když jsem hráče nabádal, že po 30 minutách nemůžeme koukat na skóre a musíme hrát naplno. 7 daných bodů, kdy máme volné střely, ale nic nepadlo. Možná jsme to měli tlačit víc pod koš. Jak řekl Dušan, Ostrava to nevzdala a závěr byl takový, jaký byl. Pomohli nám naši fanoušci a já jsem za výhru moc rád.“

Hostující trenér Dušan Medvecký:“Gratulace soupeři k výhře. Dnes jsme bojovali do konce, což se mi líbilo. Nevzdali jsme to ani za stavu -12. V prvním poločase to byl vyrovnaný zápas, kromě toho, že jsme dostali 2 trojky, kdy to tam spadlo z obroučky a to byl rozdílový stav poločasu. Pokud jsme hráli organizovaně, připravili jsme si otevřené střely, které jsme ve druhém poločase dávali. Když jsme přestali hrát organizovaně, JH nás okamžitě potrestal a dal nám jednoduché koše a odskočil. Dotáhli jsme to však do koncovky, kde jsme to však 3x nezahráli tak, jak jsme chtěli. Vzal jsem si time-out, nakreslil jsem to a stejně jsme to nezahráli. V šatně jsem to hráčům řekl, že když mě nebudou poslouchat, tak to nepůjde. To, že nedáme dvojtakt, to je třešnička, která nás zabila za výkon v prvním poločase. Nicméně jsem spokojený, že jsme bojovali do konce a udělali z toho dramatický výsledek.“

Fauly 21-15

Body domácí:Brooks 15, Lipkins a Canty (10 doskoků) 13, Šustek a Zuzák 10, Šoula 7, Stegbauer 3, Fait 2, Tawiah 1

Body hosté:Alič 18, Smith 16, Guercy 12, Painter 10, Bratčenkov 8, Klímek 7, Bohačík 1