Lokomotiva a Opava obrali Olymp o všechny body

Víkendový dvojzápas pro nás neznamenal upevnění dobré pozice, kterou jsme si vybudovali výsledky z předchozích kol. Naopak to pro nás znamenalo prodloužení černé série bez získaného bodu, což už v celkovém součtu znamená -9 bodů a ztráta kontaktu s vedoucími tým 1. NHbL. Bohužel…

Lokomotiva a Opava obrali Olymp o všechny bodyTJ HBC Olymp JH – Lokomotiva Česká Třebová 2:6 (0:2,1:3,1:1)

Stejně jako každé utkání, tak i toto se hrálo na tři třetiny. Tři části, ve kterých se zrodila, před zápasem možná těžko myslitelná, prohra 2:6. Úvod do zápasu měli daleko lepší hostě, kteří nás zaskočili svou aktivitou a zasypali branku Janáka sprškou střel. V páté minutě jsme poprvé prohrávali a z tohoto stavu jsme se už do konce zápasu nevyhrabali.

Špatný vstup do utkání, kde jsme jenom sledovali počínání soupeře jsme odnesli dvěma brankami v naší síti, což nebylo příliš pozitivní. Od třetí třetiny první části jsme se začali zvedat a podařilo se nám i přestřílet soupeře, ale bohužel bez výsledku. Špatná produktivita z Jihlavy se přenesla i do tohoto utkání, nejspíše.

Dvoubranková ztráta stále neznamenala konec zápasu, ten přišel pravděpodobně na začátku té druhé, kdy se hosté, během necelých dvou minut prosadili dvakrát. Na náš první gól jsme čekali až do 19. minuty, kdy se po vytočení od mantinelu prosadil poprvé ve staronovém dresu Petr Krčmár. Aktivita se přesunula na naší stranu, ale to musela. Hostům tento stav vyhovoval a v kombinaci s naší křečí jsme do konce třetiny ještě jednou inkasovali. Hostující brejky byly v tomto zápase opravdu smrtící.

V závěrečném dějství se trefil i další ex-suchdolský hráč, Slanina. Navíc v oslabení, nicméně šance Remiáše a dalších zůstaly bez gólového ohlasu a proto jsme zaslouženě prohráli. Hosté ještě pečetili do odkryté klece v samotném závěru zápasu. Takto to opravdu nelze hrát.

Zápas byl prvním v této sezóně pro dorostence Jaroslava Kapiase a hned si připsal jednu asistenci. Snad se bude dařit i dále.

Střely: 31:22 | Vyloučení: 5:6 | Využití přesilovek: 0:2 | Oslabení: 1:0 | Diváků: 81

Branky: 19:02 Petr Krčmár (Jaroslav Kapias) EQ, 33:44 Libor Slanina SH

TJ HBC Olymp JH – SHC Opava 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

S daleko větším odhodláním a samozřejmě i s hanebně prohraným zápasem za námi, jsme nastoupili proti soupeři, se kterým jsme, hádám, snad nikdy nehráli. Opavští měli do začátku zápasu naopak určitě splněno, protože porazili den před zápasem Suchdol 5:3.

V první třetině jsme vyprodukovali velkou převahu, ale bohužel vyjádřenou pouze číslem střel na branku Grufíka. Ten držel šance svého týmu velmi výrazně a určitě minimálně v první třetině byl nejlepším hráčem zápasu. Nejblíže gólu byl Krčmár, kterému se podařil stejný kousek jako den předtím, akorát že trefil pouze tyč a stav zůstal na dalších cca 20 minut nerozhodný a bezbrankový. Nervozita domácích pomalu vzrůstala a ta se projevila zejména na klidu při koncovce a někdy byl tento klid narušen až za hranicí pravidel, z našeho pohledu. Co se dá dělat…

Rozhodl nástup do závěrečné třetiny, ve které se po 20 vteřinách dostal do vedení soupeř, po závaru před brankou Filipa Janáka. Ten nastoupil do tohoto zápasu a vedl si spolehlivě, až na dvě gólové situace, které bohužel vyřešit nedokázal. Druhý gól padl při hře 4 na 4, kdy jsme se pokusili více zatlačit soupeře, ten měl ale štěstí, míček se odrazil ke dvojici útočníků, kteří přečíslení zvládli a zvýšili své vedení na 0:2. Pojistka padla do prázdné branky.

S odstupem času budeme těchto dvou ztrát litovat. Nyní ale za každou cenu musíme zlomit černou sérii a zvýšit si sebevědomí před derby, které nás čeká již za 14 dní!

Střely: 32:19 (z toho 18:4 v 1. třetině) | Vyloučení: 4:4 | Využití přesilovek: 0:0 | Oslabení: 0:0 | Diváků: 58

V příštím kole odcestujeme k zápasu se třetím a posledním, se kterým jsme ještě nehráli, účastníkem naší skupiny – do Chlumce nad Cidlinou. Tomu se v posledních zápasem také příliš nedaří. Naposledy prohrál proti Svítkovu na domácím hřišti 1:4. Uvidíme, komu se podaří v neděli prolomit černou sérii. Uděláme vše, abychom to byli my !!!