Mattoni NBL: BK Lions u favorita z Pardubic bez šance

V zápase v Pardubicích prohráváme s Beksou o 30 bodů.

Rozhodčí: Vyklický, Vondráček, Znamínko
Komisař: Andrle
Diváci:
Po čtvrtinách: (24:9,49:32,76:51)

BK LionsPardubice před bouřlivou tribunou vstoupily do utkání jako uragán. Za 6 minut přidaly hned 15 bodů, na naší straně naopak svítily pouhé 2 body Traceyho. Zlobil nás především Nelson, který si pod košem i díky nedůsledné obraně dělal co chtěl. Naše hra byla statická, netrefili jsme ani volné střely a soupeř nemilosrdně trestal. Po čtvrtině 15 bodů rozdíl!

A body nadále naskakovaly především na straně Pardubic. Ve 4. minutě to bylo již o 21 bodů a s námi to vypadalo zle. Poté jsme však naopak přidali bodovou šňůru my, 2 body přidal Fröhde a hned 3 trojky v řadě Honza Pavlík. V 9. minutě jsme se aktivní hrou a agresivní obranou dostali na rozdíl 13 bodů a měli jsme šanci opět snížit. Bohužel přišly další ztráty a soupeř rozdíl navýšil na 17 bodů.

Do druhého poločasu jsme chtěli nastoupit s koncentrací a zónou, která dělala Pardubicím problémy. Opak však byl pravdou a na hřišti byl vidět jen soupeř. Za 8. minut jsme přidali pouze 10 bodů, soupeř hrající v euforii tak náš tým dorazil a po 30 minutách vedl pohodlným rozdílem.

Závěrečná čtvrtina se pouze dohrávala, Pardubice tak splnily roli favorita a zcela zaslouženě zvítězily.

Naši hráči byli až na krátký okamžik zcela bezkrevní v obraně. Dovolili jsme Pardubicím vše, a ať byl na hřišti jakýkoliv hráč soupeře, naši obranu překonal.

Z naší strany byl jediným aktivním Hernst Laroche, který byl schopen přehrát hráče 1-1, přidal 14 bodů, 3 doskoky a 4 asistence.

Velmi dobrým výkonem se prezentoval Michal Fröhde – 14 bodů a nejlepší validita z týmu (20).

Důležité střely přidal Honza Pavlík, svůj standart si odvedl Brian Tracey.

Zbytek týmu však zůstal daleko za očekáváním!

Radim Valcha – BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Nelson 29, Šoula a Peterka 12, Pospíšil 10, Čarnecký a Faifr 8, Šoukal 7, Kotas 6, Sanders a Příhonský 5, Půlpán 2
Střelci hosté: Tracey 17, Laroche a Fröhde 14, Pavlík 12, Vošlajer 8, Sahan 7, Melski 2
Trojky: 9 – 9
Fauly: 23 – 15
TH: 12/9 – 20/13