Mattoni NBL: BK Lions vezou z Brna výhru

Konečně se nám porazilo porazit sebevědomé Brno! Z moravské metropole vezeme nejtěsnější výhru!

Po čtvrtinách: (22:13,38:34,51:49)

BK LionsDnes nás čekal zápas na palubovce Brna. Tohoto soupeře jsme letos zatím nedokázali porazit, Brno naopak v posledních týdnech posilovalo svůj kádr a hlasy z týmu našeho soupeře sebevědomě mluvily o play-off. Bylo tedy otázkou, jak se domácí favorit popasuje se svou rolí proti desítce lvů v červených dresech.

Za nás začala zápas tradiční pětice Laroche, P.Novák, Tracey, Hall a Vošlajer. Soupeř postavil sestavu Geiger, Dygrýn, Bašta, Marič a McClain.

Lions zastihl začátek zápasu v lepším rozpoložení. Hráli jsme aktivně do koše a domácí nás nestíhali zastavovat bez faulů. Již ve 2. minutě měl dlouhán domácích McClain 2 fauly a musel si jít nedobrovolně sednout na střídačku. Krátce na tom Hernst Laroche přidal úspěšnou střelu a my vedli 6:2. Výborný začátek, velmi rychle nás však zchladil Dygrýn úspěšnou trojkou. Až do 6. minuty se bojovalo o každý míč a kus hřiště, žádný z týmů nedokázal odskočit. Nás opět srážely individuální chyby a ztráty míčů a domácí dokázali odskočit po bodech Geigera a Zachrly na 13:8 a náš trenér okamžitě volil oddechový čas. Nápor Brna jsme však nezastavili a po dalších 7 bodech Geigera to již bylo o 10 bodů. V tu chvíli jsme si opět “vzpomněli” na neproměňování jasných košů, nejdřív Vošlajer a poté Pavel Novák nepřidali zcela jasné body a my po čtvrtině prohrávali o 9 bodů.

Druhou čtvrtinu jsme začali lépe my. Než se domácí probrali, přidali jsme 8 bodů a za domácí kontroval pouze Šmíd. 24:21 a vypadalo to, že jsme zpět v zápase. Dygrýn však opět cílil za 3 body, v dalším útoku dopichoval McClain a když Bašta trefil také za 3, trenér Forejt si vzal time-out. Našim klukům pauza pomohla, Hall trefil dlouhou dvojku a trojku přidal dnes velmi aktivní Laroche. Domácí znervózněli, pryč bylo jejich velké sebevědomí. V poločase jsme prohrávalii o 4 body.

Nástup do druhého poločasu byl jak z hororu. Tentokrát jsme se rozkoukávali my, po pěti minutách, kdy si bral náš trenér další time-out jsme prohrávali 49:36! Jediné body přidal Tracey po TH a za 5 minut jsme nedali ani jeden koš ze hry! Důrazná promluva trenéra Forejta však opět pomohla a naši bojovníci opět ukázali, že se jen tak nevzdají! Ferro Hall zasmečoval míč do koše, Tracey přidal koš s faulem a následný TH proměnil a Ferro si smeč zopakoval i podruhé – 49:43! Za domácí sice zvyšoval McClain, ale hned poté náš čerstvý tatínek Adrian Melski trefil po nádherné asistenci Laroche trojku a tentokrát si bral time-out trenér Brna! V závěru trefil Hernst Laroche 1 TH a my po 30 minutách prohrávali o 2 body.

Čekalo nás tedy posledních 10 minut boje a Ferro Hall je hned načal vyrovnávající střelou! Domácí nás však do vedení pustit nechtěli, 2 body přidal Semerád a další trojku Bašta a následoval rychlý time-out naší družiny. Pak již začala přetahovaná o každý bod a bylo jasné, že dnes se bude hrát vyrovnaná koncovka. V 5. minutě jsme byli již na rozdílu jediného bodu a Brno si bralo další oddechový čas. Tentokrát však pauza pomohla nám, Tom Vošlajer trefil veledůležitou trojku a LIONS po dlouhé době vedli 60:58! Proti však byl Marič, který přidal 4 rychlé body, zároveň se vyfauloval Tom Vošlajer (a upřímně, dnes většina jeho faulů byla hodně přísně písknuta). Za nás vyrovnal těžkým nájezdem Rolls, na druhé straně trefil svou jiz třetí trojku Dygrýn. 2 minuty před koncem jsme však opět zabrali my, Hall udržel nervy při TH a po rychlém protiútoku přidal body Laroche a my vedli 66:65! A když přidal další body v koncovce velmi dobře hrající Rolls, trenéři domácích si vybrali svůj poslední time-out, do konce chyběla 1 minuta a 16 vteřin! Kdo jiný by měl dostat míč v koncovce než rozehrávač Brna Geiger. I přes tvrdou obranu snížil na rozdíl bodu a míč byl opět náš. 40 vteřin před koncem jsme neúspěšně vystřelili, do vzduchu se však vznesl Brian Tracey a tip-dunkem opět zvýšil na 3 body (někteří si možná vzpomněli na stejný kousek ze zápasu s Nymburkem). Geiger však opět kontroval trestnými hody. Do konce chybělo cca 25 vteřin a hala bouřila. Náš tým body již nepřidal, domácí však po ztrátě také ne a my vezeme z Brna cennou výhru!

Zápas dvou tváří, velmi špatný první poločas, výborný boj ve druhém. Dnes si pochvalu zaslouží každý hráč týmu, protože tuto výhru jsme si opět vybojovali. Po dlouhé době jsme se tak odpoutali od posledního místa tabulky, především jsme však z posledních 4 zápasů vybojovali 3 výhry (a jedinou prohrou byl zápas s Nymburkem). Výhra nad sebevědomým Brnem těší dvojnásob!

Zápas byl jak přes kopírák stejný jako naše první střetnutí v Brně, tentokrát však s opačným průběhem. Brno po většinu zápasu vedlo, naši hráči však díky velké bojovnosti zápas otočili a štěstí se tentokrát přiklonilo na naši stranu. Velké díky patří i našim fanouškům, kteří vytvořili v brněnské hale téměř domácí podmínky!

Jdeme však dále, ještě nás čeká mnoho zápasů a ten nejbližší již teď ve středu doma proti Ústí!!!

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Geiger 17, Marič 15, McClain 13, Dygrýn 9, Semerád a Šmíd 5, Bašta 3, Zachrla 2
Střelci hosté: Hall 24 (9 doskoků), Laroche a Tracey (9 doskoků) 12, Vošlajer 10, Rolls 6, Melski 3, Novák P. 2, Novák M. 1
Trojky: 6 – 3
Fauly: 21 – 20
TH: 16/13 – 17/13