Mattoni NBL: Po bojovném výkonu smolná koncovka a prohra v Opavě

Na opavské horké půdě jsme sahali po senzaci, domácí však v závěru otočili zápas ve svůj prospěch.

Po čtvrtinách: (23:19,41:34,56:57)

BK LionsÚvod zápasu nás opět nechytl v dobré pohodě a Opava začala svým typicky raketovým startem. Než jsme se rozkoukali, tak jsme po 6. minutách prohrávali 6:15. Útok zcela vázl, hráči příliš přidržovali míč a srážely nás laciné ztráty míčů. Až po time-outu našich trenérů jsme začali hrát basketbal a do čtvrtiny jsme snížili na rozdíl 4 bodů.

Průběh druhé čtvrtiny byl jako přes kopírák – po 6 minutách velmi nekoncentrovaný výkon, kdy domácí odskočili až na rozdíl 11 bodů a slušný výkon v závěru, kdy Laroche 7 body v řadě snížil na stejný bodový rozdíl.

V prvním poločase jsme v útoku hráli staticky a ztratili jsme hned 10 míčů a to tak rychlý tým, jakým Opava je, tvrdě trestal. Do druhého poločasu jsme tedy měli co zlepšovat.

Opět jsme však měli tragický nástup. Domácí na nás opět vlétli a opět odskočili po 3 minutách na dvojciferný rozdíl. Poté však naši hráči opět zapli na vyšší obrátky, jakoby ztráta v průběhu zápasu byla motivačním faktorem. Následných 5 minut jsme vyhráli 12:4 a v poslední minutě jsme po bodech Nováka šli dokonce do vedení! Rozdíl jednoho bodu v náš prospěch vydržel i po 30 minutách hry.

Do poslední čtvrtiny jsme vstoupili body Larocheho, domácí však po chybách přidali rychlé 4 body a opět otočili vedení ve svůj prospěch. V tu chvíli jsme bohužel špatně volili střely (střela v 10 vteřině útoku, když nemáme kam chvávat, promarněná jasná šance pod košem) a bylo tedy otázkou, kdo hrů nervů udrží. Bohužel to však byli domácí. Opět jsme sklouzli k statickému útoku a naše střely bohužel nenalezly své zacílení. Oproti tomu Opava trestala. Probudil se Dokoupil, který měl celý zápas problém s fauly ( v posledních 5 minutách 9 bodů) a své zkušenosti prodal Blažek (v posledních 5 minutách 6 bodů) a Opava odskočila na rozhodující rozdíl. Nám už v úzké rotaci nezbyly síly na obrat.

Je nutno pogratulovat soupeři, který po téměř 37 minut vedl a zaslouženě zvítězil. Naši hráči si však zaslouží pochvalu za návrat do zápasu, pokárat naopak musíme za zbytečné ztráty míče (19 v zápase!!) a špatnou koncovku v jasných situacích.

Z Opavy tedy jedeme bohužel s nepořízenou a o víkendu nás čeká další obtížný soupeř. Netradičně v neděli 23.3. od 18:00 hod přivítáme na domácí palubovce 2.tým tabulky Ariete Prostějov!

Radim Valcha

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Blažek 22, Dokoupil 14, Cvek 13, Gniadek a Šiřina 9, Djukanovič 5, Klečka 4, Kvapil 1
Střelci hosté: Laroche 19, Hall 16, Vošlajer 13, Tracey 10, Novák P. 9, Pavlík 5
Trojky: 7 – 4
Fauly: 23 – 21
TH: 21/17 – 17/12