Mattoni NBL: Cenná výhra Lions v Praze !

Rozhodčí: Kučera, Znamínko, Heinrich
Komisař: Matějček
Diváci:
Po čtvrtinách: (22:24,34:40,58:56)

BK LionsNa USK jsme přijeli po 2 prohrách a nekoncentrovaných výkonech. Dnes tedy bylo otázkou, jakým způsobem hráči k zápasu přistoupí.

Do zápasu jsme vstoupili s pěticí Rolls, Novák P., Tracey, Aušprunk a Vošlajer. Domácí trenér postavil sestavu Šotnar, Mareš, Fait, Votroubek a Chán.

Tentokrát jsme do zápasu vstoupili koncentrovaně a po bodech Vošlajera a Aušprunka jsme šli do vedení. Na druhé straně však začal zlobit dlouhán Chán, který pouze v první čtvrtině přidal 12 bodů. Naši hráči však dobře a agresivně bránili, v útoku jsme byli schopni vytvořit si dobré střelecké pozice. Ani jeden z týmů výrazněji neodskočil, po 10 minutách jsme však byli ve vedení my.

Druhou čtvrtinu začali naopak lépe domácí. Votroubek trefil trojku, body přidali i Feštr se Slavíkem a trenér Forejt okamžitě reagoval oddechovým časem. Poté se karta naprosto obrátila, naši hráči přišli jak probuzení živou vodou. Výsledkem aktivního výkonu byla bodová šňůra  15:4 za 7 minut hry a naši borci vedli v poločase o 9 bodů!!

I druhé dějství jsme začali lépe, za 2 minuty jsme povolili domácím pouze 2 body, my naopak přidali hned 9 a vedli jsme o 13 bodů, což byl největší bodový rozdíl v zápase. Domácí jsou však pověstní svou bojovností. USK postavilo zónovou obranu 1-3-1 a my začali mít problém. Netrefili jsme několik střel, soupeř naopak kontroval hned 15 body v řadě a bylo vyrovnáno. V závěru čtvrtiny se naopak oni dostali do vedení o 2 body.

A tlak domácí neustal. Feštr trefil trojku a my prohrávali již o 5 bodů. Naši kluci se však nezlomili a hlavní roli hráli Brian Tracey a tentokrát i Michal Fröhde. Michal přidal 7 bodů za pouhé 2 minuty a my v 6. minutě opět vedli! Soupeř se ještě snažil zápas zdramatizovat, my jsme však v závěru odvedli velmi dobrou práci, dokázali jsme doskakovat i neúspěšné pokusy a zápas dovedli do vítězného konce.

Dnes jsme opět předvedli naši pravou tvář – každý na hřišti bojoval, hráči se povzbuzovali a příkladně bojovali. V konečném důsledku nikoho z týmu nezajímalo, koho jsme porazili, ale to, že jsme se dokázali po 2 nekoncentrovaných výkonech zvednout k výkonu výbornému.

V zápase jsme vedli téměř 30 minut a naše výhra byla zasloužená. Tradičně jsme dominovali na doskoku, kde jsme posbírali hned 40 (13 útočných) doskoků oproti 29 domácích.

Výborný výkon předvedl Tomáš Vošlajer, který byl zvolen nejlepším hráčem zápasu. Tomáš přidal 17 bodů a 10 doskoků, velmi dobře také bránil obra Chána.

Tradičně bojovný výkon přidal Brian Tracey – 14 bodů a 8 doskoků, Brian však také ukázal svou bojovnou duši, když si vyhodil palec na ruce a za pár vteřin byl již nazpět!

Musíme dnes pochválit i Michala Fröhdeho – Michal trefil veledůležité střely a byl tím x-faktorem, který dnes překlopil výhru na naší stranu.

Jdeme však dále, ve středu nás čeká Ostrava a my se jdeme koncetrovat právě na tento důležitý zápas. Dnes jsme si dokázali, že i venku umíme vyhrávat, ve středu však musíme k zápasu přistoupit naprosto stejně jako dnes!

Radim Valcha – BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Mareš 18, Chán 16, Slavík 12, Šotnar 9, Votroubek 7, Feštr 5, Fait a Vocetka 4
Střelci hosté: Vošlajer 17 (10 doskoků), Tracey 14, Rolls 12, Fröhde 10, Novák P. a Aušprunk 9, Ringgold 8, Pavlík 5
Trojky: 6 – 9
Fauly: 18 – 19
TH: 15/13 – 19/11