Mattoni NBL – BK Lions: V Děčíně jsme bojovali za kluky!

V zápase proti velkému favoritu z Děčína jsme sice prohráli, každý hráč však nechal na hřišti duši!

Po čtvrtinách: (30:21,61:46,89:71)

BK LionsDo specifického zápasu jsme vstoupili s pěticí Laroche, Pavlík, Vošlajer, svou premiéru v základní pětce si odbyl Melski a také náš novic Hall. Soupeř postavil pětici Venta, Bažant, Stria, Landa a Kaša.

Tentokrát jsme nepřipustili vlažný začátek, jako v posledním zápase v Děčíně. Naši hráči skákali po míčích, v útoku si naopak velmi dobře hledali volné pozice. Každý hráč byl nebezpečný koši a po 6. minutách jsme prohrávali 12:13. Až poté soupeř mírně odskočil, naši kluci se však nevzdali a 3 trojkami v závěru korigovali na 21:30.

A naši kluci bojovali i nadále. Kvalitu soupeře jsme se snažili kompenzovat bojovností, v našem dresu zlobil Děčín Ferro Hall, díky kterému jsme po 5. minutách prohrávali o 15 bodů. Poté však domácí přidali 10 bodů v řadě, my však vrátili stejnou mincí! V poločase jsme prohrávali o 15 bodů.

A naše snažení neustalo ani ve 3. čtvrtině. Po 5. minutách jsme prohrávali pouze o 10 bodů! Soupeř však opět postavil to nejlepší a do konce čtvrtiny odskočil o 18 bodů.

Poslední čtvrtina se již nesla ve znamení střeleckých hodů, bohužel jsme zahodili 10 trestných hodů a my prohráli o 29 bodů.

Zápas jsme odbojovali, všichni kluci dali do zápasu maximum. Své první body přidal Theo Dlugoš, své první cenné minuty získali Honza Šebek a Adam Novák.

Výborně zahrál náš nový hráč Ferro Hall, 25 bodů a 7 doskoků, byl oceněn hráčem zápasu.

Pochválit můžeme i Adriho Melskiho za jeho asi nejlepší výkon v dresu Lions – 10 bodů a 7 doskoků.

Jak jsem napsal, každý nechal na hřišti duši a proto jsme i my vítězi!!

Radim Valcha (BK Lions)

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Bosák a Venta 20, Kaša a Jiříček 13, Vyoral a Houška 11, Stria 9, Linhart 7, Landa 6, Bažant 4, Hendrych 2, Kout 1
Střelci hosté: Hall 25 (7 doskoků), Laroche 16 (4 doskoky, 4 asistence, 4 získané míče), Vošlajer 13, Rolls 11 (3 asistence), Melski 10 (7 doskoků, 2 asistence), Šlechta 6, Dlugoš 5, Novák M. 2
Trojky: 9 – 12
Fauly: 26 – 30
TH: 38//22 – 23/12