Mattoni NBL: Po děsivém úvodu prohra s Pandami

Po hrůzostrašné první čtvrtině prohráváme s Ústím o 10 bodů.

Rozhodčí: Vondráček, Galajda, Blahout
Komisař: Ringsmuth
Diváci: 400
Po čtvrtinách: (17:32,37:58,67:77)

BK LionsLions šli do zápasu po nepovedeném konci v Brně, náš soupeř naopak přijel nabuzený po domácí výhře s Děčínem.

Do zápasu jsme vstoupili s pěticí Rolls, Vach, Novák P., Aušprunk a Vošlajer. Soupeř postavil sestavu Mitchell, Lewis, Emerson, Krakovič a Šteffel.

Jestliže jsme v Brně prospali poslední čtvrtinu, dnes to bylo přesně naopak. Soupeř šel rychle do vedení po bodech Mitchella a Krakoviče, za nás kontroval 3 body Rolls. Již od začátku však naši hráči působili ospale a naše agresivita na domácím hřišti byla někde na jiné palubovce. Soupeř nás přehrával snad ve všem a výsledkem byla bodová šňůra 0:11. Nepomohli ani oddechové časy trenéra Forejta, soupeř i nadále nacházel zcela volné střelce a ti se nemýlili. V 7. minutě jsme prohrávali již o 20 bodů, když na naší straně svítilo pouhých 8 vstřelených bodů. Až ke konci čtvrtiny jsme se mírně probrali ze spánku a 6 body v řadě “upravili” na rozdíl 15 bodů.

Naše špatná a neaktivní hra však pokračovala i ve čtvrtině druhé. Na straně hostí se rozstřílel Keith Steffeck, který jen za toto období zaznamenal 11 bodů. Často však měl naprosto volné střely a pro tohoto ostrostřelce tohle byla pouze pobídka ke skórování. Když k tomu připočteme potentního hráče pod košem Šteffela, v poločase jsme prohrávali o 21 bodů!

Důrazný a přímý direkt od sebevědomého soupeře. A nutno dodat, že zcela zasloužený – Ústí v prvním poločase předvádělo vynikající basketbal a zcela zaslouženě vedlo takovýmto rozdílem. Nám tak nezbylo nic jiného, než zabojovat.

A druhá půle byla v našem podání mnohem lepší. Začali jsme hrát aktivně, obrana se také zlepšila. Ve 4. minutě jsme snížili po bodech Pavlíka rozdíl ve skóre na 11 bodů, soupeř však opět odpověděl a nedovolil nám dostat se na jednociferný rozdíl. Naši hráči však i nadále zápas nevzdali, Honza Pavlík jako správný kapitán bojoval a po 30 minutách jsme zredukovali rozdíl na 10 bodů.

Čekala nás tedy poslední čtvrtina, posledních 10 minut naděje na zvrat. Soupeř však měl dnes v týmu jasnou individualitu – rozehrávače Mitchella. Tento drobný Američan, který v minulém zápase v podstatě porazil Děčín, předváděl vynikající výkon i v poslední čtvrtině. Sám byl schopen nasázet do našeho koše 10 bodů a byl hlavním faktorem, proč nás hosté nepustili na bližší než desetibodový rozdíl. Ústí tak zkušeně dotáhlo zápas do konce a zcela zaslouženě zvítězilo.

Rozhodla první čtvrtina – nechtěli jsme bojovat, nikdo nebránil, útok byl impotentní. To, co se stalo v Brně, stalo se i nyní. Hra našeho týmu v prvním poločase měla daleko k bojovnému týmu z posledních domácích zápasů.

Ve druhém poločase jsme ukázali, že basketbal hrát umíme, bohužel bylo už pozdě. Soupeř nedovolil jakékoliv drama.

V našem týmu snese přísnější měřítko pouze Pavel Novák za 22 bodů a 13 doskoků, či Honza Pavlík s 16 body. Bojovný výkon předvedl i Michael Ringgold.

Na druhé straně musíme pochválit nejlepšího hráče zápasu, Kwamaina Mitchella, který opět předvedl vynikající výkon – 26 bodů, 6 doskoků, 7 asistencí, 8 získaných míčů a 7 získaných faulů.

Těžká prohra za námi, musíme se však soustředit na další zápasy. V sobotu zajíždíme na horkou palubovku USK Praha, které dnes porazilo Děčín na jeho palubovce!

Radim Valcha – BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Novák P. 22 (13 doskoků), Pavlík a Rolls 16, Tracey 14, Ringgold 13, Vošlajer 5, Novák M. 2
Střelci hosté: Mitchell 26, Steffeck 22, Lewis 18, Šteffel 13, Krakovič 12, Emerson 6, Hejl 2, Žampach 1
Trojky: 5 – 9
Fauly: 25 – 25
TH: 35/25 – 34/23