Mattoni NBL: Domácí prohra s Kolínem

Odveta na domácí palubovce se nám bohužel nevydařila a my prohráváme s Kolínem 73:81

Po čtvrtinách: (16:24,39:44,50:68)

BK Lions J.Hradec – BC Farfallino KolínV krátkém časovém sledu nás čekala odveta s Kolínem a bylo otázkou, zda-li dokážeme zabojovat jako v sobotu.

Úvod zápasu byl v režii pouze jednoho týmu, bohužel to byl soupeř. Než se naši hráči rozkoukali, prohrávali v 5. minutě 4:13. Naše obrana byla až moc prostupná, v útoku jsme naopak byli statičtí a nedokázali jsme se prosadit. Utrápenou první čtvrtinu jsme prohráli o 8 bodů.

Druhá čtvrtina vypadala již mnohem lépe. Honza Čech přinesl do našich řad oživení a Kolín začal vyrábět jednu chybu za druhou. V 7. minutě jsme po bodech Traceyho vyrovnali a vypadalo to, že se nadechneme k obratu. Kolín však v posledních minutách přidal a v poločase vedl o 5 bodů.

Kdo čekal otočení zápasu jako v Kolíně, byl asi nástupem do druhého poločasu zklamán. Naprosto nezodpovědný přístup našich hráčů na obou stranách palubovky byl opravdu neomluvitelný. Jen za první minutu a půl jsme ztratili snad 5 míčů a soupeř tvrdě trestal z rychlých protiútoků. Jen Mitchell nám nasázel těžko uvěřitelných 17 bodů!!! Po 30 minutách to bylo skoro o 20 a vypadalo to na konec.

To co se však stalo v poslední čtvrtině, čekal málokdo. Trenér Forejt zariskoval a na hřiště poslal hned 5 malých hráčů a ti zapnuli na plné obrátky. Prvních 8 minut jjsme vyhráli 17:2 a byli jsme zpět v zápase! Honza Pavlík měl dokonce šanci vyrovnat, trojka však vypadla z obroučky. Kolínu pak bohužel pomohla zázračná střela Mitchella, který v poslední vteřině útoku trefil trojku snad z 10 metrů a Kolín se dostal na pětibodový odstup, který jsme již bohužel nedokázali zlikvidovat.

Hezký návrat do zápasu, to však nedokáže omluvit laxní přístup k zápasu. Někteří hráči si asi mysleli, že po výhře s Kolínem se soupeř složí a zápas si v pohodě vyhrajeme. Opak byl pravdou a my tak opět padli tvrdě na zem a musíme začít opět pracovat na mnoha aspektech hry. Žádný tým v lize s tímto přístupem nemůže pomýšlet na výhru a už vůbec ne my, kteří bojují o každou výhru.

Nejlepším střelcem Lions byl Brian Tracey s 27 body, přiblížit se mu však dokázali pouze devatináctibodový Laroche a Pavel Novák s 11 body.

Zcela vyhořeli naši oba podkošoví hráči Vošlajer a Hall, kteří přidali dohromady pouze 4 body s konečnou validitou 10!

Jdeme dále, ve středu nás čeká Děčín, kde musíme předvést mnohem lepší výkon, abychom mohli pomýšlet na výhru!

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Tracey 27, Laroche 19, Novák P. 11, Novák M., Pavlík a Čech 4, Vošlajer a Hall 2
Střelci hosté: Mitchell 26, Field 12, Ličartovský 11, Horák a Zuzák 8, Machač a Lewis 6, Sýkora a Harčár 2
Trojky: 2 – 9
Fauly: 23 – 19
TH: 17/15 – 20/14