Mattoni NBL: Ani na druhý pokus Lions Brno neporazili.

Rozhodčí: Vondráček, Galajda, Kec
Komisař: Ringsmuth
Diváci: 200
Po čtvrtinách: (20:19,42:45,59:73)

BK LionsV dresu hostů byl k zápasu již připraven 213 cm vysoký dlouhán McClain, v našem dresu na poslední chvíli přicestoval nový rozehrávač Hernst Laroche, jehož přestup se podařil až v posledních minutách před zápasem a Hernst tak poprvé mohl obléknout dres LIONS. O hráči připravíme článek až zítra. Teď však k zápasu.

Nastoupili jsme s pěticí Rolls, P. Novák, Tracey, Ringgold a Vošlajer. Soupeř postavil základní sestavu ve složení Geiger, Bašta, Zachrla, Marič a Lenhart.

První čtvrtina byla ve znamení otrkávání. Ani jeden z týmů výrazněji neodskočil a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Hned v úvodu nás začal zlobit Roman Zachrla, který jen za prvních 10 minut zaznamenal 10 bodů. Po čtvrtině jsme vedli o bod.

Druhé dějství začali lépe hosté, když 4 body přidali Zachrla s Geigerem. Naši hráči však kontrovali 8 body v řadě a odskočili v 4. minutě na 5 bodů. Druhá polovina čtvrtiny však vyšla lépe hostům a to i díky tomu, že jsme často nebyli schopni zakončit jednoduché střely. V poločase jsme prohrávali o 3 body.

První 3 minuty třetího hracího období jsme opět zaspali, soupeř je vyhrál 10:2 a poprvé se dostal do dvojciferného vedení. Nadšeně hrající Brno však nepolevilo a naši hráči pokračovali v mizérii zakončení a v 9. minutě jsme prohrávali už o 20 bodů! 6 bodů v řadě však stanovilo třináctibodový rozdíl.

Posledních 10 minut bylo tedy v jasné režii – snaze zabojovat o výsledek. Soupeř však hrál i nadále trpělivě a trefoval velice obtížné střely, naše útočné trápení však pokračovalo dále. V 5. minutě jsme se dostali na dostřel 10 bodů, soupeř nás však rychle utnul trojkou Bašty. V závěru zápasu jsme již nenašli síly na zvrat a prohráli jsme rozdílem 12 bodů.

Velká škoda. Opět jsme si zápas zbytečně zkomplikovali nízkou úspěšností střelby, kdy jsme často nevyužili i ty nejjasnější akce, při rychlých protiútocích jsme špatně nahráli apod. Brno naopak hrálo se sebevědomím a nadšením a pro svou výhru si ve druhém poločase šlo mnohem více než my.

Dnes můžeme pochválit 3 zahraniční hráče – Mitch Rolls dal 21 bodů a 7 asistencí, Brian Tracey 20 bodů a 11 doskoků a Mike Ringgold taktéž 20 bodů a 12 doskoků. Jejich celkový nástřel byl však hrozivý a to musíme vylepšit.

Nová posila se uvedla 2 body, 3 doskoky a 1 asistencí za 6 minut na hřišti. K zápasu však nastoupil po 14 hodinách cesty rovnou z auta. A změny na pozici rozehrávače jsou vždy citlivé a je potřeba se s týmem sehrát.

Zbytek týmu však bohužel nepřidal dostatečnou podporu a to je důvodem dnešní prohry.

Poděkujme i píseckým kolegům za organizaci zápasu a podporu diváků v hledišti. Je však velkou škodou, že díky vhozené flašce jsme nemohli hrát na domácí palubovce s podporou plné haly a tím Brnu výhru usnadnili.