Mattoni NBL: Lions ani s USK neprolomili sérii porážek

V domácím zápase s pražským týmem prohráváme o 12 bodů

Rozhodčí: Paulík, Matějek, Nejezchleb
Komisař: Cígler
Diváci: 500
Po čtvrtinách: (14:17,26:36,47:52)

BK LionsZápas mezi týmy, které již delší dobu nepoznali pocit výhry, začali lépe hosté. Po 6. minutách vedlo USK 12:2, když nás trápili především Mareš a Chán. My jsme se trápili a neproměňovali jsme ani naprosto volné střely. Až v závěru čtvrtiny jsme se zlepšeným výkonem přiblížili na 3 body.

Druhá čtvrtina byla jako přes kopírák. První koš jsme sice díky Vošlajerovi zaznamenali my, následných 5 minut jsme však opět prohráli 11:1. Nefungovala komunikace v obraně, v útoku to byla jedna velká křeč. Až v závěru jsme 2 trojkami Pavlíka a Vošlajera korigovali na rozdíl 10 bodů.

Ve 3. čtvrtině jsme se konečně trošku probudili. Za 5 minut hry to bylo o pouhé 4 body a tento rozdíl se držel až do konce hracího období. Opět jsme však zbytečně ztráceli míče a soupeř často dával jednoduché koše po špatné komunikaci v obraně.

5 bodů však není mnoho a my jsme tento rozdíl dokázali smazat hned v úvodu poslední čtvrtiny. Výborně jsme bránili a v útoku jsme konečně trefili těžké střely, ve 4. minutě bylo srovnáno. Soupeř byl viditelně překvapený, my však bohužel také – přišly 2 naprosto zbytečné ztráty míčů v útoku a místo využití slabší chvilky jsme soupeři dovolili hned 11 bodů v řadě! Ano, některé střely USK padly do koše opravdu s velkým štěstím, ale i to je basketbal. My jsme za 4 minuty nepřidali ani jeden bod!! Závěr zápasu se v podstatě již dohrával a USK nám vrátilo porážku.

Těžko hledat pozitiva. Měli jsme horší procento střelby, opět jsme vyhořeli na čáře TH, měli jsme méně doskoků, asistencí a v zápase jsme ani jednou nevedli. USK o výhru bojovalo více a zcela zaslouženě zvítězilo. A my musíme přemýšlet a především tvrdě pracovat na našich chybách.

Radim Valcha – BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Rolls 18, Novák P. 9, Vošlajer, Fröhde a Laroche 8, Tracey 7, Pavlík 3, Sahan 2
Střelci hosté: Slavík 15, Mareš a Chán 14, Feštr 13, Cvek 7, Votroubek 6, Vocetka 4, Šotnar 2
Trojky: 6 – 3
Fauly: 21 – 22
TH: 22/11 – 18/16