Mattoni NBL: Lions prohráli o bod trojkou v posledních vteřinách prodloužení

V posledním kole jsme bojovali jako lvi, soupeř však trefil střelu v poslední sekundě a rozhodl o své výhře.

Po čtvrtinách: (23:26,43:52,64:58)

Mattoni NBL: Lions prohráli o bod trojkou v posledních vteřinách prodlouženíNeskutečný zápas a výborná reklama na basketbal. Tak by se dal nazvat dnešní zápas. Motivace oběma týmům nechyběla, bojovalo se o 9.místo v tabulce.

Zápas jsme začali výborně. Po koši s faulem Laroche a smeči Halla jsme rychle vedli 5:0, soupeř však zabral a ve 4. minutě to byl právě celek USK, který byl ve vedení. Hned ze začátku bylo jasné, že ani dneska nebude k vidění jednoznačný zápas. První čtvrtina nebyla z naší strany ideální a prohrávali jsme o 3 body.

A druhá čtvrtina nevěštila nic dobrého. Začal nás zlobit Votroubek a po trojce Vocetky vedlo USK již o 9 bodů. Votroubek však i nadále pálil ostrými náboji, náš tým se však nevzdával a mezi 5. až 7 minutou dotáhl na čtyřbodový rozdíl. Pak však opět přišly chyby a v poločase jsme opět ztráceli 9 bodů.

Třetí čtvrtina se proměnila v představení pouze jednoho týmu a tím byli LIONS! Než se hosté rozkoukali, tak se kolem nich přehnalo lví tornádo – za prvních 7 minut čtvrtiny jsme přidali 11 bodů a soupeř kontroval pouze dvojkou Chána a bylo opět o co hrát. Naše útočná potence se však nezastavila a do poslední čtvrtky jsme šli s náskokem 6 bodů.

Mattoni NBL: Lions prohráli o bod trojkou v posledních vteřinách prodlouženíAle USK je známé tím, že nic nevzdá a jejich odpověď byla opět blesková – Votroubek nám do koše “fouknul” další 2 trojky a po bodech Šotnara bylo opět vyrovnáno. A začala hra nervů. Minutu před koncem to nevypadalo dobře – USK po bodech Feštra vedlo již o 5 bodů, proti však byl Hernst Laroche, který v závěru vyrovnal! Votroubek pak netrefil vítěznou trojku a bylo jasné, že dnes se po 40 minutách končit nebude.

Ani prodloužení jsme nezačali dobře, po trojce Vocetky jsme prohrávali o 3 body, ale fantastický Laroche nás 4 body opět vrátil do hry a v poslední minutě jsme vedli o 2 body! Chán trefil pouze 1 šestku, Laroche přidal po rychlém faulu obě – 94:91. Slavík pak po faulu snížil na rozdíl jednoho bodu a Laroche šel opět na čáru TH. Bohužel však trefil pouze 1 TH a USK mělo 7 vteřin na útok – míč se dostal k Jiřímu Slavíkovi a ten bohužel uzavřel zápas vítěznou trojkou.

Je to velká škoda, ale myslím, že dnes si fanoušci přišli na své. Šlo o výbornou reklamu na basketbal a výhru si zasloužily oba celky.

Bohužel nás popravila naše impotence na TH, kdy jsme s úspěšností 56 % minuli hned 19 hodů!

Mattoni NBL: Lions prohráli o bod trojkou v posledních vteřinách prodlouženíHernst Laroche předvedl opět výborný výkon – 30 bodů, 7 doskoků a 7 asistencí, byl však smutným hrdinou zápasu.

Pavel Novák přidal triple-double – 23 bodů, 10 doskoků a 11 získaných faulů. Jeho výkon bohužel kazí hned 8 minutých TH.

Své si odvedl i Brian Tracey za double-double – 21 bodů a 11 doskoků.

Po zápase jsme se také rozloučili s Honzou Pavlíkem, který ukončil svou kariéru. Škoda jen, že jsme se nerozloučili výhrou.

Musíme poděkovat i Vám fanouškům. Dnes, stejně jako po celou sezónu, to byl perfektní výkon a my všichni před Vámi smekáme! Protože takovouhle podporu nikdo v lize nemá a to mi nikdo nevymluví! Je totiž jednoduché fandit úspěšným celkům z horní poloviny tabulky, ale srdcem se fandí, i když se nedaří – a my jsme pyšní, že vy patříte do této skupiny! Děkujeme!

Radim Valcha – BK Lions

• Mattoni NBL: Lions prohráli o bod trojkou v posledních vteřinách prodloužení
  • Mattoni NBL: Lions prohráli o bod trojkou v posledních vteřinách prodloužení basketbal

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Laroche 30 (7 doskoků, 7 asistencí, 3 získané fauly), Novák 23 (10 doskoků, 11 získaných faulů), Tracey 21 (11 doskoků), Hall 9, Vošlajer 6, Pavlík 4, Novák M. 2
Střelci hosté: Votroubek 19, Feštr 14, Mareš 13, Slavík 10, Chán 9, Vocetka a Šotnar 7, Grunt a Křivánek 6, Štěrba 5
Trojky: 3 – 13
Fauly: 26 – 28
TH: 43/24 – 28/21