Mattoni NBL: Po obranné destrukci soupeře v poslední čtvrtině vyhrávají Lions v Kolíně

Další nádherný zápas v našem podání a další výhra, tentokrát na horké kolínské palubovce!!

Po čtvrtinách: (27:22,49:41,69:60)

BK LionsV krátkém sledu nás čekalo první vzájemné utkání s Kolínem dnes na venkovní palubovce. V posledním zápase v Kolíně jsme utrpěli těžký debakl, bylo tedy otázkou, jak na horké palubovce naši hráči zabojují dnes. Kolín byl již kompletní i křídlem Ličartovským.

Úvod jsme zvládli lépe my – Hernst Laroche nastartoval svoje galapředstavení a přidal 4 body v řadě, rychle však snižoval Horák. Své první body přidal i Ferro Hall a náš tým tak vedl po chvíli 6:2. Pak však Kolín ukázal, proč jsme před zápasem varovali před jejich útočnou potencí. Do konce čtvrtiny přidali hned 5 úspěšných trojkových pokusů a po celé první hrací období byl Kolín ve vedení. My však bojovali jako lvi a po 10 miinutách byl rozdíl ve skóre pětibodový.

Začátek druhého hracího období nám nevyšel. Kolín přidal 6 bodů v řadě a naši trenéři okamžitě reagovali oddechovým časem.  Pauza pomohla, Tom Vošlajer přidal 3 body a dlouhou trojku využil Laroche. Kolín však odpověděl stejnou mincí a náskok domácích byl opět 10 bodů.  Kolín si náskok držel až do konce poločasu, v našem dresu řádil Laroche, domácí však dokázali vždy odpovědět. Až v závěru jsme snížili na osmibodový rozdíl.

Stejně jako proti Pardubicím naskočilo v druhém poločase jiné družstvo hradeckých bojovníků. Než se domácí rozkoukali, jejich náskok byl po naší šňůře 7:0 pryč. Kolín ještě mírně odskočil, my však vždy odpověděli. Když Hernst Laroche trefil další body, tak jsme po dlouhé době vedli a hráči i kolínští fanoušci byli v šoku. Kolín se však nevzdal a za chvíli byl opět v osmibodovém náskoku. Po třech čtvrtinách jsme prohrávali o 9 bodů.

Jestli někdo z kolínských diváků čekal pohodové dohrání pod taktovkou zkušených hráčů domácích, tak se šeredně spletl. To co naši hráči ukázali v poslední čtvrtině, se v Mattoni NBL asi dlouho nestalo! Náš tým hradeckých bojovníků povolil za 10 minut soupeři pouze 5 bodů a z toho byly pouhé 2 body ze hry! Uragán aktivní obrany a útočné potence domácí neměli šanci zachytit a nadšeně hrající borci našeho klubu přidávali jeden zářez za druhým! Domácím nepomohly ani 3 TCH našich hráčů a LIONS si tak vezou z Kolína cennou výhru! A troufám si napsat, že zcela zaslouženou!

Nejlepším hráčem na hřišti byl Hernst Laroche. Náš drobný rozehrávač dnes ukázal one-man show a nikdo z obránců si s ním nevěděl rady – 34 bodů, 14 získaných faulů, 6 doskoků, 6 asistencí a navrch jeden blok na dlouhána Machače! Asi nejlepší výkon Rocka v našem dresu!

Své si opět odvedl i Ferro Hall – 18 bodů (2 nádherné smeče) a 9 doskoků potvrdilo zlepšující se formu naší poslední akvizice.

Brian Tracey dnes po explozi proti Pardubicím přidal pouze 13 bodů, k tomu však přidal hned 12 doskoků a získal cenný double-double!

Všichni hráči na hřišti dnes opět bojovali a jen potvrdili má slova – náš tým ještě nic nevzdal!

V nejbližší době opět připravím highlight ze zápasu a je na co se těšit 🙂

Myslím, že druhá výhra v řadě je tou nejlepší pozvánkou na pondělní zápas, kdy budeme mít další možnost Kolín porazit! Přijďte nás podpořit!!!!

Pozn.: Nebyl jsem na zápasu bohužel přítomen a technický zápis není k dispozicici, statistiky jsem tedy vysledoval se záznamu zápasu (později opravím).

Radim Valcha: BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Mitchell 22, Field 19, Horák 15, Djukanovič a Zuzák 4, Ličartovský 3, Machač a Sýkora 2
Střelci hosté: Laroche 34 (14 získaných faulů, 6 doskoků, 6 asistencí, 1 blok), Hall 18 (9 doskoků), Tracey 13 (12 doskoků), Vošlajer 6 a Novák P. 6, Čech 2, Novák M. 1