Mattoni NBL: Pardubice pokořeny! (83:71)

Ve 13. kole získáváme cennou výhru! Porážíme před dnešním kolem 2. tým tabulky z Pardubic!!!

Po čtvrtinách: (14:17,38:28,60:46)

BK LionsNaším dnešním soupeřem byl aktuálně 2. tým tabulky z Pardubic. Bylo tedy otázkou, zda-li zastavíme rozjetý pardubický rychlík.

Do zápasu jsme vstoupili v klasické sestavě Rolls, Tracey, Pavel Novák, Vošlajer, místo Karla Aušprunka byl však základu i Mike Ringgold. Soupeř postavil pětici Sanders, Příhonský, Muirhead, Bohačík a Nelson.

Začátek zápasu jistě nepředurčoval střelecké hody. Pardubický tým získal brzké vedení 4:0, nás srážely zbytečné ztráty míče. V 5. minutě jsme však šli poprvé do vedení, když trefil trojku Karel Aušprunk a my vedli spíše hokejovým skóre 5:4.  Soupeř však opět mírně odskočil a až do konce prvního hracího období si udržel náskok 3 bodů. V první čtvrtině nás srážely především ztráty míče – měli jsme jich hned 8 a rozdíl 3 bodů byl v této konstalaci více než přijatelný.

Ve druhé čtvrtině však opět naskočil tým, na který jsme zvyklý. Lions vlétli na Pardubice jako šelma, která týden nejedla a body začaly přiskakovat. Každý přidal ruku k dílu, agresivně jsme bránili a Pardubice najednou nevěděli, jak hrát. V 8. minutě jsme po trojce Vasky Pavlíka vedli již o 9 bodů a po polovině zápasu o 10! Výborný obrat, který jsme si díky aktivní hře naprosto zasloužili.

První krok za námi, čekalo nás však ještě mnoho minut do konce zápasu. A Pardubice zápas nevzdali – po 3 minutách se náš soupeř dotáhl na rozdíl 6 bodů a vypadalo to, že nás čeká drama. Proti však bylo duo Tracey – Pavlík. Tito 2 hráči v následujících 3 minutách přidali hned 10 bodů, 2 body přidal Mitch Rolls a naši bojovníci vedli po 7 minutách 54:42!!  A hradečtí lvi nepolevili, do konce 3. čtvrtiny jsme natáhli náskok na 16 bodů!

Čekalá nás tedy posledních 10 minut pravdy. Co však naši hráči předvedli za nástup, to jsme letos ještě neviděli. Buldog jménem Brian Tracey přidal 8 bodů v řadě, 2 body přidal dnes výborně hrající Rolls a když se nenechal zahambit ani Mike Ringgold, který přidal 4 body, vedli jsme po 4 minutách 74:48 a schylovalo se k debaklu. Dá se říci, že v tuto chvíli byl zápas rozhodnut. Náš soupeř je však známý svou bojovností a ani dnes zápas nevypustil. Sympaticky bojující hosté s výsledkem dělali co mohli až do konce, náš tým však ve velké euforii a ovacích fanoušků dotáhl zápas k výhře!!

Dnes opět musím pochválit celý tým, každý odvedl svou práci nejen z hlediska bodů, ale i z hlediska obranné činnosti. Každý dnes chtěl vyhrát a cenná výhra proti favoritům je naprosto zasloužená.

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Mitch Rolls, který zaznamenal double-double za 16 bodů a 10 asistencí. Především však bezchybně zvládl pozici rozehrávače, kterého dnes Pardubice od první minuty naháněli po celém hřišti.

Nejlepším střelcem byl Brian Tracey. V prvním poločase nenápadný, ve druhém tornádo hradeckých lvů – střílel, hrál tvrdě, blokoval, hecoval. Výborně!

Výborný výkon odehrál i Mike Ringgold – 17 bodů, 7 doskoků. Díky jeho aktivitě měli hostující pivoti velmi brzo fauly. Dnes mu jistě odpustíme i trošku horší TH (4/1) 🙂

Své si však odvedl i zbytek týmu – Karel Aušprunk a Michal Fröhde uskákali 9 a 7 míčů, Pavel Novák opět odvedl svou černou práci, Honza Pavlík létal po palubovce jako mladý jinoch.

Díky všem, díky i fanouškům – myslím, že dnešní výkon byl výbornou pozvánkou na příští sobotu, kdy celé ČR ukážeme v televizi, jak se u nás fandí!! Co na to říkáte, budete v hale? 🙂

Jedinou kaňkou na zápase bylo zranění klíčového hráče hostů Coreyho Muirheada, který i přes bolest zkusil zabojovat a vrátit se do zápasu. Zranění však tohoto Kanaďana do zápasu již nepustilo. Doufáme, že Corey bude co nejdříve v pořádku a jeho zranění nebude vážnějšího rázu.

Radim Valcha – BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Tracey 21 (7 doskoků, 8 získaných faulů), Ringgold 17 (7 doskoků), Rolls 16 (10 asistencí, 3 získané míče), Novák P. a Pavlík 9, Aušprunk 7, Vošlajer 4
Střelci hosté: Sanders 17, Nelson 13, Faifr 12, Bohačík 9, Peterka a Kotas 5, Pospíšil a Příhonský 4, Šoula 2
Trojky: 7 – 5
Fauly: 24 – 28
TH: 31/20 – 19/15