Mattoni NBL: Prohra BK Lions s Ostravou v prvním kole

V prvním zápase jsme podlehli loňskému držiteli bronzové medaile z Ostravy rozdílem 16 bodů.

Po čtvrtinách: (17:20,32:45,50:65)

Do zápasu jsme vstoupili s pěticí Rolls, Vach, Novák P., Vošlajer a Fröhde. Soupeř postavil pětici ve složení Ruach, Číž, Alič, Willman, Folker.

Začátek záppasu byl opatrnný, obě mužstva se otrkvávala. Až do 6. minuty bylo na obou stranách skóre jednociferné (7:8). Obě mužstva kvalitně bránila. V první čtvrtině se velmi dobře uvedl Karel Aušprunk, který zaznamenal 5 bodů. Na druhé straně byl velmi kvalitní vstup Alič a Pelikán, kteří jen spolu zaznamenali 12 bodů! Po první čtvrtině byl rozdíl 17:20 pro hostující celek.

BK Lions J.Hradec – NH OstravaDruhá čtvrtina začla jako ve snu – přidali jsme 8 bodů v řadě (Pavlík 4, Aušprunk 2, Smallwood 2) a po 3 minutách jsme šli do vedení 25:20. Ještě v 5. minutě jsme vedli stejným rozdílem, když se trefil Roman Vach. Pak však přišli zkraty – ztráty míče, naprostý nedůraz na doskoku (Ostrava si mohla doskočit vše, co chtěla) byly důsledkem otočení skóre. Ostrava pohodlnně přidala 20 bodů v řadě (oproti 4 našim) a v poločase vedla pohodlnným rozdílem 13 bodů.

Jakékoliv snahy na zvrat Ostrava utnula hned na začátku druhého poločasu. Po koši Vošlajera nás zchladili Číž (4 body) a Ruach a Jurečka a rozdíl byl skoro dvacetibodový. Jako správný kapitán ještě zabojoval Honza Pavlík, který spolu s Vachem přidali 3 trojky v radě a ještě nás naposled vrátili na desetibodový rozdíl. Soupeř však dvěmi trojkami v radě opět odskočil na patnáctibodový rozdíl po 30 minutách hry.

Jak začal druhý poločas, tak začalo i poslední hrací období. Soupeř opět přidal 6 rychlých bodů v řadě, jakoby chěl ukázat, že dnes zvrat jistě nepřipustí. Mezi 4-7 minutou naši hráči ještě jednou zabojovali a byl u toho opět Honza Pavlík, který trefil 2 trojky v řadě, body přidali i Fröhde a Smallwood a my byli opět na rozdílu 10 bodů. Série ztrát a nepřesných přihrávek však opět darovala soupeři odpověď a takto zkušený celek ji samozřejmě využil, prohráváme o 16 bodů.