2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Sportovní zprávy

Mattoni NBL: Prohra BK Lions s Ostravou v prvním kole

V prvním zápase jsme podlehli loňskému držiteli bronzové medaile z Ostravy rozdílem 16 bodů.

MATTONI NBL
12.10.2013, 18:00:00

BK Lions J.Hradec

71

NH Ostrava

87

Rozhodčí: Vondráček, Benda, Znamínko
Komisař: Volejník
Diváci: 400
Po čtvrtinách: (17:20,32:45,50:65)

Do zápasu jsme vstoupili s pěticí Rolls, Vach, Novák P., Vošlajer a Fröhde. Soupeř postavil pětici ve složení Ruach, Číž, Alič, Willman, Folker.

Začátek záppasu byl opatrnný, obě mužstva se otrkvávala. Až do 6. minuty bylo na obou stranách skóre jednociferné (7:8). Obě mužstva kvalitně bránila. V první čtvrtině se velmi dobře uvedl Karel Aušprunk, který zaznamenal 5 bodů. Na druhé straně byl velmi kvalitní vstup Alič a Pelikán, kteří jen spolu zaznamenali 12 bodů! Po první čtvrtině byl rozdíl 17:20 pro hostující celek.

BK Lions J.Hradec – NH OstravaDruhá čtvrtina začla jako ve snu – přidali jsme 8 bodů v řadě (Pavlík 4, Aušprunk 2, Smallwood 2) a po 3 minutách jsme šli do vedení 25:20. Ještě v 5. minutě jsme vedli stejným rozdílem, když se trefil Roman Vach. Pak však přišli zkraty – ztráty míče, naprostý nedůraz na doskoku (Ostrava si mohla doskočit vše, co chtěla) byly důsledkem otočení skóre. Ostrava pohodlnně přidala 20 bodů v řadě (oproti 4 našim) a v poločase vedla pohodlnným rozdílem 13 bodů.

Jakékoliv snahy na zvrat Ostrava utnula hned na začátku druhého poločasu. Po koši Vošlajera nás zchladili Číž (4 body) a Ruach a Jurečka a rozdíl byl skoro dvacetibodový. Jako správný kapitán ještě zabojoval Honza Pavlík, který spolu s Vachem přidali 3 trojky v radě a ještě nás naposled vrátili na desetibodový rozdíl. Soupeř však dvěmi trojkami v radě opět odskočil na patnáctibodový rozdíl po 30 minutách hry.

Jak začal druhý poločas, tak začalo i poslední hrací období. Soupeř opět přidal 6 rychlých bodů v řadě, jakoby chěl ukázat, že dnes zvrat jistě nepřipustí. Mezi 4-7 minutou naši hráči ještě jednou zabojovali a byl u toho opět Honza Pavlík, který trefil 2 trojky v řadě, body přidali i Fröhde a Smallwood a my byli opět na rozdílu 10 bodů. Série ztrát a nepřesných přihrávek však opět darovala soupeři odpověď a takto zkušený celek ji samozřejmě využil, prohráváme o 16 bodů.

Komentáře trenérů:

Dušan Medvecký (Hlavní trenér NH Ostrava):„Důležitá výhra pro nás,byl to první krok v nové sezóně.Měli jsme problémy s trojkami domácích, hlavně ze začátku, kdy se trefili Aušprunk a Fröhde.V prvním poločase jsme slušně bránili, především posledním 5 minut poločasu, kde jsme udělali výsledek.V druhém poločase nám dělal problém Honza Pavlík, který dal asi 2-3 trojky za sebou a vždy dotáhl rozdíl a zápas zdramatizoval. Myslím si však, že jsme měli zápas pod kontrolou a dovedli jsme ho do vítězného konce.“

David Musil (asistent trenéra LIONS):„Já chci pogratulovat soupeři. Dnes zaslouženě zvítězil. My jsme se dnes připravovali na hru soupeře, což je trojková střelba. Což se nám podařilo zastavit. Bohužel nás srazily individuální chyby na obranném doskoku a ztráty míče. 20 ztrát hovoří za vše. S tím nemůžeme vyhrávat.Měli jsme velký problém s rychlou hrou Ostravy, hlavně s tou jednoduchostí (pick-n-roll).“

Nejlepší hráč:Tut Ruach

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Pavlík 18, Smallwood a Aušprunk 11, Vach 9, Fröhde 7, Vošlajer 6, Rolls 5, Kysela 3, Novák M. 1
Střelci hosté: Ruach 20, Alič, Willman a Folker 14, Číž 10, Pelikán 6, Jurečka 5, Zbránek 4
Trojky: 9 – 5
Fauly: 27 – 20
TH: 11/6 – 30/24

Mattoni NBL: tabulky – výsledky – rozpis zápasů BK Lions …ZDE

Zdroj: BK Lions

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L