Na domácí palubovce jsme bohužel podlehli ústecké Slunetě.

Rozhodčí: Lukeš, Galajda, Karásek
Komisař: Ringsmuth
Diváci: 250
Po čtvrtinách: (16:18,43:34,63:56)

BK Lions J.Hradec – Sluneta Ústí nad LabemPrvní čtvrtina zápasu byla ve znamení vyrovnaného boje. Žádný z týmů nedokázal více bodově odskočit. Na naší straně se velmi dobře rozehrál Tracey, v dresu soupeře nás velmi zlobila nová posila Bowden.

I úvod druhé čtvrtiny se nesl v podobném duchu, na rozmezí 2. až 4. minutě však Ústí odskočilo bodovou šňůrou, my však zareagovali stejně a začínalo se opět odznova. K náporu jsme se nadechli v závěru poločasu, kdy jsme bodovou šňůrou 14:3 odskočili na nadějný náskok v poločase.

Ústí druhý poločas začalo náporem a po 4 minutách byl rozdíl pouze tříbodový. Z naší hry se v tomto časovém úseku vytratila lehkost a především koncentrace. Trenér Forejt okamžitě reagoval time-outem s cílem hráče uklidnit. Promluva pomohla, Tracey přidal 4 body v řadě a my byli opět vpředu. Po 30 minutách jsme vedli o 7 bodů.

Slušný náskok, který však zval za své během 3 minut a Ústí se opět dotáhlo. Značně povzbuzený soupeř však neustal a v 5. minutě se dokonce dostal do vedení a hlavní roli v tom hrál rozehrávač Mitchell, který přidal rychlých 11 bodů. Naši hráči najednou byli jako opaření, přestalo se dařit naprosto vše. Přecházeli jsme střelecké pozice a především ztráceli míče. Ústí si svůj náskok udrželo a nakonec navýšilo na závěrečných 12 bodů.

Velká škoda. 3 čtvrtiny jsme byli lepším týmem. Totální nekoncentrace mezi 3. a 4. čtvrtinou nás však stála zápas.

Jdeme dál, v sobotu jedeme bojovat na USK!

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Tracey 17, Vošlajer a P.Novák 14, Laroche 13, Hall 9, Melski, Novák M. a Rolls 3
Střelci hosté: Mitchell 29, Bowden 20, Lewis 13, Šteffel 12, Krakovič 7, Steffeck 4, Slunéčko 2, Žampach 1
Trojky: 6 – 6
Fauly: 25 – 21
TH: 17/10 – 33/24