V 17. kole prohráváme v Opavě vysokým rozdílem 101:63.

Rozhodčí: Paulík, Kurz, Večeřa
Komisař: Leun
Diváci:
Po čtvrtinách: (28:18,53:32,74:44)

DBK Lionso zápasu jsme vstoupili s pěticí Rolls, Pavel Novák, Tracey, Ringgold, premiérově dostal také šanci Sahan.

Náš soupeř postavil to nejsilnější, co aktuálně má k dispozici – Šiřina, Dokoupil, Sokolovský, Gniadek a Blažek.

A byla to právě zkušenost a především dravost domácí sestavy, která hned od první minuty začala šlapat na plné obrátky. Po 7. minutách jsme prohrávali 18:6, až poté jsme se probrali ze spánku, když body přidali Ringgold a Tracey. Domácí však nepolevili a po 10 minutách vedli rozdílem 10 bodů.

Druhá čtvrtina bohužel pokračovala v nastoleném trendu. Opava bojovala, získala mnoho útočných doskoků a především proměňovala jednoduché koše. Naše hra byla rozháraná, často jsme volili zoufalé střely nebo nájezdy a náskok domácích narůstal. V poločase jsme prohrávali o 21 bodů.

Pokud byly předchozí čtvrtiny hrozné, tak 3. čtvrtina ji překonala v negativním slova smyslu. Za prvních 5. minut jsme byli schopni vstřelit pouze 7 bodů, soupeř však nadále přidával na obrátkách. Mezi 5.-10. minutou jsme dokonce nedali ani koš! Až v závěru jsme se konečně přestali bát a alespoň kosmeticky upravili skóre na rozdíl 30 bodů, když již v průběhu nastoupila lavička našeho týmu.

Poslední čtvrtina byla již exhibicí domácích, kteří nevypustili ani minutu. My naopak ani v posledním hracím období nepředvedli naprosto nic a z Opavy tak odjíždíme s předvánoční „nadílkou“  o 38 bodů.

Dnes jsme nesplnili nic – nebránili jsme, povolili jsme útočné doskoky a lehké koše, v útoku jsme byli stativní a nebyli jsme schopni přehrát jediného hráče soupeře.

Přísnější měřítko snesli pouze mladí Sahan a Fröhde spolu s Ringgoldem.

Radim Valcha – BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Šiřina 23, Blažek 17, Kramný 13, Gniadek 12, Sokolovský 10, Vlček a Palát 8, Dokoupil 7, Tóth 3
Střelci hosté: Tracey 14, Ringgold 9, Fröhde 8, Rolls 7, Vošlajer, Sahan a Pavlík 4, Novák P. 2
Trojky: 12 – 6
Fauly: 27 – 28
TH: 35/25 – 24/11