Mattoni NBL: Prohra Lions v Prostějově (90:58)

Po dobré 1. čtvrtině převzali domácí iniciativu nad zápasem a porazil náš tým 90:58.

Po čtvrtinách: (20:21,44:31,66:46)

BK LionsDo zápasu jsme šli po kvalitním výkonu a výhře v domácím zápase proti Opavě. Domácí celek chtěl naopak odčinit prohru z Děčína.

Do zápasu jsme vstoupili s pěticí Rolls, Tracey, Novák P., Aušprunk a Vošlajer. Domácí postavili Marka s Pandulou spolu s Bohačíkem a podkošovými Kohoutem a Švrdlíkem.

Začátek byl z naší strany povedený, když Pavel Novák přidal po několika sekundách první body Lions. Na druhé straně se však velmi rychle připomněl trojkou Bohačík. Hra byla několik minut poznamenaná nízkou úspěšností střelby a skóre rozhodně nepřibývalo rychle. Po 4 minutách se poprvé trefil i Brian Tracey a srovnal na 6:6.  Poté započalo přetahování o vedení, každý chvilku tahal pilku. Na naší straně se rozehrál k výbornému výkonu Tracey, Prostějov měl bodovou zátěž rozloženou na více hráčů. Po prvním hracím období jsme však vedli o bod.

Úvod druhé desetiminutovky načali domácí dvojkou Slezáka, za nás však odpověděl trojkou Honza Pavlík. Po nesportovní chybě Qahwashe domácí dostali možnost střílet 2 trestné hody, které Kratochvíl proměnil a opět domácí posunul do nejtěsnějšího vedení. Od této chvíle však náš tým začal být nervózní, raději jsme opět volili střely, začali jsme ztrácet míče. Trenér Forejt se snažil hráče uklidnit oddechovým časem po 3 minutách, hned poté však ztratil míč Roman Vach a na hřiště šel zpět Tracey. Domácí se však bohužel velmi těžko zastavovali, velmi dobře si podávali míč a po trojce Bratčenkova jsme prohrávali již o 7. My bohužel i nadále ztráceli míče individiuálními chybami. Jediný náš hráč, který se v této fázi trefil do koše, byl opět Tracey. To bylo však z naší strany vše, do konce poločasu jsme již body nepřidali a prohrávali jsme rozdílem 13 bodů.

Po poločase byl průběh obdobný. Domácí dobře kombinovali, my ztráceli míče (za 2 minuty hned 3x). Začal nás také zlobit Dušan Pandula, který svými nájezdy zvyšoval počet bodů na svém kontě i na bodovém rozdílu. Po minutě a půl už to bylo o 18 bodů, až poté jsme se opět trefili do koše. Po 4 útočných doskocích v řadě se trefil za 3 Pavlík. Domácí si však i nadále drželi bodový odstup a do konce čtvrtiny ho i dokázali navýšit.

Poslední čtvrtina již byla dohrávána. Prostějov si stále držel bodový odstup a nepovolil jakékoliv zdramatizování zápasu a zápas dovedl do vítězného konce.

Po velmi dobré a kvalitní první čtvrtině, kde jsme dobře bránili a v útoku jsme si byli schopni vyhovět, jsme bohužel nedokázali na stejný výkon navázat i ve zbytku zápasu. Srážely nás především ztráty míčů, ale i nízká úspěšnost střelby. Prohráli jsme i na doskoku.

Brian Tracey získal ne často vídaný triple-double za 23 bodů, 11 doskoků a 12 získaných faulů. K němu se pak přidal pouze jediný hráč, který snesl přísnější měřítko – Honza Pavlík nastřílel 16 bodů. Třetí nejlepší střelec měl 4 body, s tím vyhrát nelze.

Prostějov tak potvrdil svoji pozici favorita a udržel se na 2. místě tabulky s pouhou 1 prohrou a jen dokázal, že letos bude jistojistě hrát opět o medaile.

My však jdeme dál, favorita jsme sice nepotrápili tak, jak bychom si přáli, ve středu nás ale čeká další důležitý zápas. Doma hostíme Tury ze Svitav!!!

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Pandula 21, Slezák 16, Marko 14, Bratčenkov 9, Kohout 8, Bohačík a Švdrlík 7, Kratochvíl 6, Nečas 2
Střelci hosté: Tracey 23 (11 doskoků, 12 získaných faulů), Pavlík 16, Rolls a Novák P. 4, Aušprunk, Novák M., Vošlajer, Ringgold, Kysela po 2, Vach 1
Trojky: 9 – 5
Fauly: 22 – 26
TH: 31/23 – 23/15

Zdroj: BK Lions