Mattoni NBL: Po špatném výkonu v poslední čtvrtině prohrává Lions v Ústí 83:98

V předposledním kole jsme dlouho trápili favorita z Ústí, nakonec však odjíždíme s porážkou.

Po čtvrtinách: (23:23,50:51,71:72)

BK LionsPrvní čtvrtina byla ve znamení vyrovnaného boje. Domácí hned na začátku odskočili na pětibodový rozdíl, naši hráči však trpělivou hrou hned vyrovnali a v 7.minutě jsme po miniúniku 10:0 vedli o 7 bodů. Poté však přišly zkraty v obraně a soupeř stihl do konce čtvrtiny vyrovnat.

Vyrovnaná bitva byla k vidění i ve druhé půli. Na naší straně se v prvním poločase rozehrál k dobrému výkonu Hall a Tracey, zahraniční posily domácích však nezůstaly pozadu a žádný z týmů si nedokázal vytvořit náskok. I tak jsme v 8.minutě odskočili na nadějných 5 bodů, poté však opět přišly chyby v obraně a domácí zredukovali manko na 1 bod v poločase.

I ve třetím dějství bylo jasné, že dnes budeme kousat. V 7.minutě jsme opět odskočili na náskok sedmi bodů a trenér domácích reagoval oddechovým časem. Domácí se trápili, z nouze je však vytáhl Žampach, který za 2 minuty zaznamenal 7 bodů a začínalo se opět od začátku. I tak jsme po třiceti minutách vedli o bod.

Poslední čtvrtina byla tedy před námi a bylo tedy otazníkem, jak se s vedením popasujeme. Bohužel se však stalo to nejhorší – začali jsme hrát individualisticky a soupeř trestal. Za prvních 5 minut poslední části jsme dali pouhé 2 body, domácí jich přidali hned 11! Nepomohla střídání, nepomohly promluvy. Zamrzli jsme na útočné polovině a v obraně si soupeř dělal co chtěl. Domácí postupně navyšovali náskok a na našich hráčích byla již vidět odevzdanost. Domácí nakonec v poklidu dovedli zápas do vítězného konce.

Velká škoda, 30 minut jsme hráli velmi dobrý basketbal, soupeř však svou kvalitou v závěru výsledek otočil.

Za první poločas můžeme pochválit Hernsta Laroche, který zaznamenal 17 bodů, v druhé půli však přidal pouhé 4 a ze hry se zcela vytratil.

Výborný výkon po poločase přidal Ferro Hall, ani on však v druhé půli tým nepozvedl a 8 ztrát míče je opravdu mnoho.

Důvodem naší prohry jsou jistě ztráty míčů, s 21 nemůžete vyhrát žádný zápas.

Nevadí, čeká nás poslední zápas a karty jsou rozdány jasně. Po dnešních výsledcích je jisté, že v posledním domácím zápase s USK si to rozdáme o celkové 9.místo! A my ho chceme. Musíme však USK porazit o 7 a více bodů. Takže nalaďte hlasivky a vemte sebou v sobotu všechny své známé! Pojďme si užít poslední zápas sezóny!!!!

Radim Valcha

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Mitchell 21, Krakovič a Bowden 15, Lewis 14 ,Steffeck 12, Šteffel 11, Žampach 10
Střelci hosté: Laroche 21, Tracey 19, Hall 18, Novák P. 12, Vošlajer 7, Novák M. 4, Dlugoš 2
Trojky: 11 – 2
Fauly: 14 – 22
TH: 24/11 – 17/11