Mattoni NBL: Totální kolaps a nedisciplinovanost, BK Lions prohrává ve Svitavách

Ve venkovním zápase jsme Svitavám svým výkonem dali předčasný vánoční dárek a prohráváme o 17 bodů!

Po čtvrtinách: (23:22,38:40,60:52)

BK LionsDo zápasu jsme šli s jasným cílem zachytit začátek zápasu. A to se nám podařilo, skóre nenarůstalo závratným způsobem na obou stranách, když však v 6. minutě trefil Fröhde trojku, odskočili jsme na 17:10 a trenér domácích okamžitě reagoval oddechovým časem. Poté jsme však darovali domácím berličku, Honza Pavlík za zcela zbytečné a neustálé komentování obdržel TCH a Jelínek dal oba TH. Z následného protiútoku trefil Macela a Svitavy byly opět zpět – 17:14. V 8. minutě Kyles vyrovnává, agilní Mike Ringgold však opět získal vedení na naši stranu. Poté však opět přišly zcela zbytečné ztráty míče (Rolls 5 za čtvrtinu!) a ve vedení o bod byly po 10 minutách Svitavy.

Úvod 2. čtvrtiny byl ve znamení vyrovnání z ruky Ringgolda, tentýž hráč však hned poté 2x neuspěl v jasné situaci a Macela opět otočil skóre.  Poté však přidáváme 4 body, Moravec však opět vyrovnává jednoduchým košem bez obrany. Opět však ztrácíme míče, Kysela za 2 minuty ztratí hned 3, i přes to však jdeme do mírného vedení a v 6. minutě vedeme 33:29.  A když Tracey v 8. minutě trefuje trojku, vedeme již o 7 bodů! Na konci poločasu však domácí zabrali a snížili manko na pouhé 2 body.

Třetí hrací období byl zase jeden velký guláš, plný chyb. Ztrácíme jeden míč za sebou a Kyles po koši s faulem opět získává vedení pro Tury.  Ve 3. minutě se však naši borci dokázali nahecovat a výbornou obranou opět odskočili. Mike Ringgold získal 2 míče a vedeme 46:41! Bohužel opět přichází zkrat, Pavel Novák po rychlém protiútoku a koši s faulem opět debatuje a dostává technickou chybu, TH ještě k tomu nepromění. Kyles přidává 2 body a dalšími TH opět dostává Svitavy do vedení a náš soupeř je na koni. A náš totální kolaps má následky, zbytek čtvrtiny prohráváme 19:7!

8 bodů neznamená v basketbale mnoho, ne však dnes. Opět ztrácíme míč a vedení domácích je již dvouciferné. Nedaří se téměř nic, obrana jakoby neexistovala. Necháváme výborného střelce Teplého zcela volného a on nás trestá 2 trojkami v řadě. Zbytek zápasu se již nesl v euforii domácích, kteří konečný rozdíl zvýšili na 17 bodů!

Jediný hráč, kterého dnes můžeme pochválit, je Mike Ringgold, který od začátku do konce bojoval a odměnou mu bylo 21 bodů, 9 doskoků a 2 asistence.

Zbytek týmu naprosto propadl – 21 ztracených míčů (rozehrávači 10), ve druhém poločase jsme nechali soupeře doskakovat pod naším košem.

Dnes jsme domácím výhru darovali. 2x jsme byli v trháku a 2x jsme si nechali dát TCH, které domácí nakoply. A domácí si po bojovném výkonu došli pro výhru. My se musíme vážně zamyslet nad mnoha věcmi!

Radim Valcha – BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Kyles 27, Jelínek 18, Sedlák 17, Teplý 13, Moravec 10, Macela 4, Kornowski 2
Střelci hosté: Ringgold 21 (9 doskoků), Rolls 16, Frohde 11, P. Novák 10, Tracey 6, Pavlík 5, Vošlajer 4, M. Novák 1
Trojky: 3 – 7
Fauly: 22 – 34
TH: 40/32 – 24/15