Aktuálně

Mattoni NBL: V sobotu čeká BK Lions celek NH Ostrava

BK Lions J.Hradec – NH OstravaLions vstupují do své druhé sezóny v Mattoni NBL a hned v prvním zápase přivítají na domácí palubovce držitele bronzové medaile ze sezóny 2012/13, NH Ostrava.

Tým Jindřichova Hradce prošel velkou proměnou – odešli opory Tomanec, Venta a Kraus, klub se také rozloučil s Eismanem, Čechem, Dygrýnem a Zachrlou.

Mezeru po odchodech vyplnili američani Rolls a Tracey, spolu se zkušeným Pavlem Novákem. Lions také pokračují ve své filosofii, dávat šanci mladým talentům – pro letošní sezónu budou o své minuty bojovat reprezentanti do ČR do 19 let, Aušprunk a Vach.

Na poslední chvíli získal celek od Vajgaru novou posilu na pozici 4, kterou se stal američan Marcus Smallwood. Tento 31tiletý američan, který působil 6 let na německých palubovkách, by měl přinést zkušenost do podkošových řad a stát se jednou s opor týmu.

Ing. Radim Valcha (Sportovní ředitel BK LIONS):“ Začíná nová sezóna s novým týmem. Je obtížné odhadovat naše kvality a už vůbec ne kvality soupeřů. Výsledky v přípravě nejsou nikdy směrodatné, rozhoduje se až v ostrých zápasech ligy, kde i letos chceme předvádět kvalitní basketbal. Ostrava bude jistě chtít zopakovat loňský úspěch, i slezský tým se velmi obměnil. V úvodu sezóny očekávám vyrovnaný basketbal, kde nebude rozhodovat jenom kvalita, ale i sehranost obou nových celků. Favorit je však jasný – je jím NH Ostrava. Míč je však kulatý a zvlášť v úvodu sezóny se v lize může stát cokoliv.“

Karel Forejt (Hlavní trenér BK LIONS):“Čeká nás obtížný los v úvodu soutěže. Hned v prvním kole přivítáme bronzový celek z loňské sezóny, s několika cizinci. Ostrava hraje velice nepříjemný styl basketbalu, téměř všichni hráči jsou nebezpeční na trojkové linii, díky novému pivotu Folknerovi jsou však nebezpeční i pod košem. Jde o velice vyvážený tým. My máme výhodu domácího prostředí a chceme se i v tomto velmi těžkém utkání porvat o výhru. Tým by měl nastupovat kompletní a zdravě nabuzen na začátek Mattoni NBL.“


 

Marcus Smallwood novou posilou BK Lions

smallwoodPravděpodobně poslední posilou jindřichohradeckých lvů je americký podkošový hráč Marcus Smallwood.
Tento sympatický Američan přichází do klubu na třítýdenní try-out.
Ing. Radim Valcha (Sportovní ředitel BK LIONS):“Marcus nás zaujal především díky svým zkušenostem – jde o jednatřicetiletého hráče, který v posledních 6 letech působil na německých palubovkách, evropský basketbal tedy zná velice dobře. Ač má rovné 2 metry, jeho hlavní devizou je práce na obranné polovině a výborný cit pro doskok. Marcus by měl doplnit naší podkošovou sestavu a pomoci našim mladým hráčům na této pozici. Bude připraven již pro sobotní zápas proti Ostravě.

Marcus pochází z Chicaga a je absolventem university Northern Illionis. V uplynulých 6 letech působil na německých palubovkách, naposled v dresu týmu z PRO-A, Kirchheimu, kde průměrně dosahoval 11,1 bodů, 7,9 doskoků a 1,2 bloku na zápas. Jeho neúspěšnějším rokem byla sezóna 2010/11, kdy obstarával 15,7 bodů, 10,9 doskoků a 2,1 bloků na zápas.
Marcus je typ bojovníka, velmi agresivní v obraně, kde využívá své pohyblivosti. V útoku využívá svých velmi dobrých fyzických předpokladů při hře zády ke koši a je velmi silný na útočném doskoku (v loňské sezóně téměř 4 útočné doskoky na zápas).

Zdroj: BK Lions