Mattoni NBL: Po výborném výkonu Lions v druhém poločase výhra s Pardubicemi

S Pardubicemi si letos udržíme vyrovnanou bilanci, na domácí palubovce vyhráváme 91:84!

Po čtvrtinách: (14:21,33:45,64:63)

BK Lions J.Hradec – BK JIP PardubiceDnes nás čekalo poslední vzájemné střetnutí s Pardubicemi a bylo otázkou, zda-li udržíme letošní tradici domácí tvrze a budeme s Pardubicemi bodovat. Hosté přijeli bez Bohačíka, který onemocněl, náš tým byl již bez Rollse i zraněného Melskiho.

Domácí trenér Forejt postavil pětici Laroche, Pavel Novák, Tracey, Hall a Vošlajer, soupeř nastoupil se sestavou Sanders, Kotas, Příhonský, Peterka a Pospíšil.

Úvod zápasu nás zrovna nezastihl ve velké pohodě, Pardubice na nás vlétly stejně jako v našem posledním vzájemném zápase a po pěti minutách to nevypadalo moc dobře – 2:14. Až po time-outu našich trenérů jsme se probudili a začali hrát basketbal. Tracey přidal 4 body v řadě, svou smečující show zahájil Hall, který míč nekompromisně zarval do koše hned 2x a my byli po 8 minutách zpátky ve hře. Pardubice si však sedmibodový náskok udržely až do konce čtvrtiny.

Začátek druhého dějství byl jako přes kopírák. Naši hráči opět nastoupili nekoncentrovaní a po 3 minutách byl rozdíl opět dvouciferný, když nás zlobil především pivot Pardubic Nelson. Pardubice však nepolevily a dalšími body odskočily již na 18:32 z našeho pohledu! I poté jsme se dokázali vrátit do zápasu bodovou šňůrou 12:6, když vynikal opět smečující a dnes s velkou energií hrající Hall. Pardubice jsou však zkušený tým a po našich chybách opět do poločasu odskočily na 12 bodů.

Nevypadalo to dobře, Pardubice se v prvním poločase prezentovaly výborným a atraktivním basketbalem, naše hra byla naopak upracovaná, nedařilo se tradičním oporám Traceymu a Larocheovi.

Do druhého poločasu jsme však nastoupili pokropeni živou vodou. Hall přidal 3 body, dalších 7 bodů zaznamenal Tracey a výsledek byl po 4 minutách opět hratelný. A náš tlak nepolevil, lépe jsme začali řešit clony a ucpávai jsme vnitřní prostor a tato aktivita v obraně přinesla své ovoce. Za 2 minuty jsme přidali další bodovou šňůru, tentokrát hned 10:2 a zápas byl vyrovnán! Pardubice sice opět odskočily, závěr však patřil nám – Vošlajer přidal 5 bodů v řadě, dnes výborně hrající Pavlík další 2 a my po 30 minutách vedli o bod!

Poslední čtvrtina tedy předpovídala vyrovnaný průběh, Pardubice však boj nechtěly připustit a po 4 minutách nám opět odskočily – 68:76!  Pak však obrana Lions opět zapla na plné obrátky, za 3 minuty jsme soupeři povolili pouze 2 body a 2 minuty před koncem bylo opět vyrovnáno! Tentokrát jsme však měli pevnější nervy my, veledůležitou trojku přidal Laroche a když Brian Tracey přidal další 2 body vedli jsme minutu před koncem 85:80! Trenér hostí reagoval time-outem a bylo jasné, že soupeř ještě bude kousat. Po rychlém faulu však udržel nervy při TH Tracey a i přes zbytečnou ztrátu jsme nápor přežili. Přesnou mušku měl při TH i Vošlajer, soupeř ve svém posledním útoku netrefil a zápas stylově smečí ukončil Brian Tracey a radost mohla propuknout naplno!

Dnes to byl zápas dvou tváří – v prvním poločase jsme se Pardubicím moc rovnat nemohli, naše hra byla příliš statická a v obraně jsme měli až moc mezer. Druhý poločas však ukázal naprosto rozdílnou hru, naši hráči zodpovědně bránili a krom Sanderse (který opět odehrál výborný zápas) měli hosté cestu do koše nebo každou střelu velice obtížnou. V druhém poločase se také rozehráli naše opory Laroche a především Tracey, kteří již zápas spolu s ostatními dotáhli do vítězného konce!

Mužem zápasu byl zvolen Brian Tracey, který přidal 30 bodů, 9 doskoků a 5 asistencí. V prvním poločase neviditelný, v druhém nezastavitelný!

Zápas s obrovskou energií dnes odehrál Ferro Hall, který opět ukázal, co může v lize předvádět. 5 nekompromisních smečí, jeden krásný nájezd z donáškou, když byl tělem již pod deskou – výborný výkon!

Pochválit však musíme i Toma Vošlajera, který dnes srdnatě bojoval pod košem s přesilou hostujících pivotů, na útočné polovině však odvedl výborný výkon a odměnou je 18 bodů!

V druhém poločase se probudil i Hernst Laroche, který přidával důležité body (13) i finální přihrávky (4). 6 doskoků je na rozehrávače taky velmi dobrý počin.

Dnes musíme pochválit o Honzu Pavlíka, který alternoval na pozici rozehrávky. Tento zkušený mazák si dnes poradil s velmi agresivní obranou hostí, přidal sice jen 4 body, jeho zkušenost se však ukázala v těžkých chvílích, kdy výbornými přihrávkami našel zcela volné spoluhráče.

Hezký zápas, který se musel líbit. Škoda jen nižší návštěvnosti. Naši hráči si však za druhý poločas zasloužili vyhrát a věříme, že na příštích domácích zápasech Vás bude opět více!

V sobotu cestujeme do Kolína a pak nás v krátkém sledu čekají další domácí zápasy – v pondělí odveta a odložené utkání opět s Kolínem a ve středu s dalším velkým favoritem z Děčína!

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Tracey 30 (9 doskoků, 5 asistencí), Vošlajer a Hall 18, Laroche 13, Novák P. 8, Pavlík 4
Střelci hosté: Nelson 15, Peterka a Muirhead 13, Sanders 12, Kotas 11, Čarnecký a Pospíšil 8, Příhonský 4
Trojky: 3 – 4
Fauly: 20 – 24
TH: 26/20 – 19/14