Mattoni NBL: Výborný druhý poločas rozhodl o výhře Lions ve Svitavách

V zápase dvou rozdílných poločasů jedeme ze Svitav s výhrou 🙂

Diváci:
Po čtvrtinách: (27:19,47:34,57:63)
BK Lions J.Hradec – MMCITÉ Brno
Pozvánka na nedělní utkání s Brnem

Zápas dvou rozdílných poločasů – tak by se dal popsat náš dnešní zápas ve Svitavách. Pro oba týmy šlo o velice důležitý zápas, Svitavy si chtěly pojistit 9. místo v tabulce, my jsme naopak chtěli i nadále bojovat o zlepšení našeho umístění.

Do 5. minuty zápasu se hrál velice vyrovnaný basketbal. Ani jeden se soupeřů nedokázal výrazněji odskočit, v dresu Svitav nás od začátku zlobil Jiří Jelínek, který trefoval téměř nemožné. My jsme se naopak útočně trápili a neproměnili jsme hned 3 jasné koše. Na konci prvního hracího období však Svitavy odskočily a využily tak naší příliš individualistické hry a po 10 minutách vedly o 8 bodů.

Ani druhá čtvrtina nebyla z naší strany na vysoké úrovni. Útok byl stále příliš statický a v obraně jsme dělali přesně ty chyby, kterým jsme se chtěli vyvarovat – jednoduché koše, volné střely soupeře. V 5. minutě jsme prohrávali již o 16 bodů a Svitavy s velmi vysokou úspěšností střelby byly v laufu. V poločase byl rozdíl 13 bodů.

Bylo tedy jasné, že něco musíme změnit. Trenéři v šatně apelovali na jednu důležitou vlastnost – musíme být trpěliví, protože padesátiprocentní úspěšnost trojkové střelby soupeři prostě nemůže vydržet.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se zónovou obranou, s cílem eliminovat míče pro Kornowskiho a Jelínka, kteří nás v první půli nejvíce zlobili. A taktika se vydařila. Soupeř začal obstřelovat koš z dlouhé vzdálenosti a velmi často střílel z velmi složitých pozic – a je nutno dodat, že to bylo zásluhou naší obrany. Byl jsme všude včas, hráči bojovali na plný výkon a výsledek se dostavil. Po 4 minutách byl náskok domácích zlikvidován a po trojce Traceyho jsme šli poprvé do vedení! Zaskočené Svitavy nezachránily ani oddechové časy trenéra Růžičky a my po 30 minutách vedli o 6 bodů. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli suverénně 29:10!

Čekala nás tedy poslední čtvrtina pravdy. A naši hráči nehodlali výhru pustit. Svitavy za prvních 7 minut přidaly pouze 8 bodů, naši borci do koše soupeře nasypali hned bodů 16! A bylo rozhodnuto! Zápas jsme již v pohodě dohráli do konce a konečně jsme tak prolomili prokletí svitavské haly.

Dnes musíme pochválit naše zahraniční hráče – celkem 65 bodů, 25 doskoků a 8 asistencí -výborný výkon!

Hlavním důvodem výhry je však týmový výkon v druhé polovině. Nikam jsme nechvátali a nevolili jsme bláznivé střely jako v první půli, naopak jsme trpělivě pracovali v obraně a na útočné polovině jsme si vždy našli volného hráče na jednoduché body!

Jdeme však dále, v neděli nás čeká Brno a to je výzva pro Vás fanoušky – my sezónu nezabalíme a chceme bojovat až do konce – přijďte nás podpořit!!!!

Radim Valcha – BK Lions

Statistika zápasu:

Střelci domácí: Kornowski 19, Jelínek 16, Teplý 14, Peterka 10, Sehnal 9, Šindelář, Sedlák a Macela 2
Střelci hosté: Tracey (9 doskoků) a Hall (7 doskoků) 22, Laroche 21 (9 doskoků, 6 asistencí), Vošlajer 8 (9 doskoků), Pavlík 6, Čech 2, Novák P. 1
Trojky: 9 – 5
Fauly: 22 – 20
TH: 10/7 – 19/13