Medvědi vezou dva body do Krumlova

V neděli 18.02. sehráli hráči HC Vajgar domácí utkání proti HC Slavoj Český Krumlov. Soupeřům s medvědem na prsou patřila většina zápasu, byli aktivní, lépe bruslili a dodržovali systém hry, která jim nesla ovoce.

Medvědi vezou dva body do KrumlovaKrumlovští šli do vedení 10 vteřin před koncem první třetiny a před polovinou zápasu vedli o dva góly. I hradečáci měli své šance a na snížení či vyrovnání jich bylo dost, ale brána hostů byla zavřená a brankář Spáčil odmítal pustit za svá byť jeden jediný puk. Nutno dodat, že na druhé straně se v brance vyznamenával Tomáš Kubeš.

Co Vajgar nedokázal v prvních dvou třetinách, to se podařilo v (před)poslední části hry. Opět se vyplatila fyzická hra do těla, která Medvědy znejistěla. Nejdříve se v čase 47.39 trefil Tomáš Tržil, který si najel před bránu na chytrou přihrávku Oty Lazorišáka a v hektickém závěru, kdy jindřichohradečáci zmáčkli krumlovské na několik minut v jejich obranném pásmu a hráli v šesti bez odvolaného brankáře, na 2:2 v čase 59.36 srovnával Filip Tomšík za asistence Ondry Chmela a Pavla Jona. Ten má v posledních zápasech takřka reprezentační formu! Ale kdo by se tahal až do Jižní Koreje!

Nerozhodným poměrem 2:2 skončila i řádná hrací doba a šlo se do prodloužení. V něm měli 2 šance Zdenda Ondřej s Ondrou Jasanským, ale neproměnili. Když už se i diváci chystali na samostatné nájezdy, vyrobil svou první a poslední chybu v zápase Tomáš Kubeš, který ze své brány vyjel pro vyražený puk do rohu kluziště a vyhodil tak nešikovně, že krumlovský bek od modré střílel do vajgarské zívající brány. Stalo se 22 vteřin před koncem pětiminutového prodloužení. Těžko se však na Tomáše zlobit, když to, že jsme se dostali až do prodloužení byla především jeho zásluha.