1.6 C
Jindřichův Hradec
2.02. 2023
Město J. Hradec

Město Jindřichův Hradec: Koalice ČSSD, SNK-ED a ANO

Podpis koaliční smlouvy ČSSD, SNK-ED a ANO v Jindřichově Hradci v pondělí 3. listopadu 2014.V pondělí 3. listopadu, krátce po třetí hodině odpolední, podepsali v kanceláři hradeckého starosty Stanislava Mrvky zástupci stran ČSSD (S. Mrvka), SNK-ED (V. Burian) a ANO (J. Schwarzová) koaliční dohodu pro stávající volební období. Dohromady mají koaliční strany osmnáct mandátů v zastupitelstvu z celkového počtu sedmadvaceti zastupitelů.

Rada města by po dohodách měla být sedmičlenná. O tom ale nebylo jasno až do posledních dnů vyjednávání. Podle koaličního návrhu by měla být ve složení:

  • Stanislav Mrvka (ČSSD), starosta
  • Bohumil Komínek (ČSSD), místostarosta
  • Petra Blížilová (ČSSD), místostarostka
  • Jaroslav Beran (ČSSD)
  • Vladislav Burian (SNK-ED)
  • Sabina Langerová (SNK-ED)
  • Jakub Rytíř (ANO)

Všechny funkce potvrdí zastupitelé svým hlasováním na ustanovujícím zastupitelstvu, které se bude konat už ve středu 5. listopadu v sále kulturního domu Střelnice od 16 hodin. Setkání zastupitelů je veřejně přístupné všem občanům.

Stanislav Mrvka ke koaličnímu vyjednávání, které trvalo nezvykle dlouhou dobu, uvedl následující: „Po konci voleb říkala první myšlenka, která mě napadla, že i když jsme dosáhali tak markantního výsledku, tak že bych chtěl spolupracovat s lidmi z co nejširšího politického spektra. Také proto jsme nabídli všem stranám, které o to měly zájem, jednání. Cílem toho jednání v první fázi bylo hlavně zjistit, kdo by byl ochoten vstoupit do široké koalice. A hlavně s kým by kdo nebyl v té koalici ochoten spolupracovat. Ve druhém kole jsme jednali dále a nabídli jsme účast v koalici mimo SNK-ED a ANO ještě straně TOP 09. Slíbili jsme, že jsme připravení poskytnout jim jedno místo v radě. Nicméně k dohodě v samém závěru vyjednávání nedošlo.“

Zdroj: Hradeczije.cz

Nejnovější články

Zubní pohotovost

Miloslav L

Páni z Hradce

Miloslav L

O čem rozhodovali radní 21. června 2021 a program zastupitelstva

Miloslav L