Aktuálně

Městská knihovna zve v březnu na akce v rámci měsíce čtenářů

V rámci akce „Březen – měsíc čtenářů“, který vyhlašuje SKIP ČR, připravila jindřichohradecká knihovna zajímavé akce a besedy (začátky v 16:30).

Městská knihovna Jindřichův Hradec1. 3. a 8. 3. proběhne v rámci oslav výročí 100 let od vzniku samostatného československého státu dvoudílná přednáška PhDr. Marie Fronkové pod názvem „Edvard Beneš – druhý prezident Československa“. Na 15. 3. je připravena komentovaná prezentace knihy významných osobností a zvláště chirurgů jindřichohradecké nemocnice z 60.-70. let minulého století MUDr. Jindřicha Pinka „Jindřichohradečtí chirurgové – krásná šedesátá“ (s možností zakoupení knihy). Naplánovány jsou také oblíbené cestopisy: 14. 3. „Severní Indie“ (Tomáš Kotouč), 21. 3. „Putování po Beneluxu“ (Alois Sassmann), 28. 3. „Maroko“ (Karel Bušta).

Pro děti proběhne na centrálním pracovišti 23.-24. 3. „Noc s Andersenem“ (info na dětském oddělení). Pobočka Vajgar pořádá 5. a 9. 3. od 15:00 zajímavé hraní s novou elektronickou tužkou a knihami „Knížkohraní“ a pro děti i dospělé jarní „malování kraslic“ s paní Vlastou Nejedlou (7. 3. od 15:00).

Zájemci o výstavy mohou zhlédnout „Schwarzenberskou krajinu Hlubocka a Třeboňska“ Ludmily Ourodové. Dále výstavu „Znovuoživená krása – restaurátorské práce na jihu Čech“ (kulturní památky jižních Čech, NPÚ České Budějovice) či kresby dětí z místních ZŠ „Lesy a příroda kolem nás“.

Pro seniory pokračuje v poslechovém sále 5. a 19. 3. od 10:00 Virtuální Univerzita 3. věku (VU3V). V rámci tzv. „počítačových čtvrtků“ lze navštívit také základní školení práce s Internetem (internetová čítárna v suterénu) a práce s E-knihami (studovna). Pro přihlášené zájemce jsou zajištěny další kurzy trénování paměti. Noví zájemci mohou absolvovati ukázkovou hodinu trénování paměti 15. 3. od 17:00 (pozor – místo konání je Pravdova knihovna Jarošov nad Nežárkou).

V internetové čítárně v suterénu bude probíhat oblíbený prodej vyřazených časopisů a v pátek 23. 3. nabídneme registraci novým čtenářům zdarma.

Těšíme se na vás v městské knihovně

T. Dosbaba, S. Pavlišová