-3.7 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Články

Městská policie v akci (7. – 10. 6.)

mestska policie
Městská policie. Ilustrační snímek. – Foto: Adam Hudec

Hned několik přestupků proti veřejnému pořádku řešili strážníci o minulém víkendu. Příčinou náhlé únavy, zdá se, byl především zkonzumovaný alkohol namíchaný s parným, letním počasí.

„V sobotu kolem osmé hodiny se ve vysoké trávě u skateparku a vlakového nádraží oddával odpočinku devětadvacetiletý mladík  z okresu Jindřichův Hradec. O dvě a půl hodiny později zase strážníci budili devětatřicetiletého muže ze sídliště U Nádraží, který po prohýřené noci a s vypětím všech sil došel až  k blízkosti benzinky u Hvězdárny, kde mu již tělo vypovědělo poslušnost a vyčerpáním usnul. V neděli v odpoledních hodinách se  v prostoru Masarykova náměstí zase po lavičce povaloval výtečník, kterého předchozí den nalezli u vlakového nádraží.“ vypočítává vrchní strážník Luboš Müller.

V pondělí 9. června přispěli strážníci k záchraně osobního majetku. Přijali totiž oznámení o nezajištěné fabii, u které všímavý člověk zaregistroval stažené okénko. Strážníci dohledali majitele auta a ten po prohlídce s úlevou konstatoval, že se z auta neztratily žádné cenné věci.

Na náctileté žáky základní školy ze sídliště Vajgar, kteří si pravidelně před osmou hodinou ranní a vzápětí hned po skončeném odpoledním vyučování roztahovali plíce kuřáckými seancemi, se zaměřili strážníci při svých pěších pochůzkách. „V úterý 10. června před osmou hodinou ranní přistihli tři výtečníky, kteří kouřili v parku před poštou a odhozenými nedopalky od cigaret ještě  znečisťovali veřejné prostranství. Strážníci vyřešili zjištěné přestupky blokovými pokutami a poté chlapce odeslali do školy.  Následně ještě kontaktovali rodiče, aby je poinformovali o zájmové činnosti jejich ratolestí,“ říká Luboš Müller.

(hzr)

Nejnovější články

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L